Мобілізація в Україні: чому посилили призов
На Ставці верховного головнокомандувача ухвалено нове рішення про мобілізаційний процес в Україні
Українці в соцмережах повідомляють, що останні два-три тижні співробітники військкоматів серйозно активізували свою роботу, не дивлячись на заяви керівництва Міноборони про «спокійний режим» мобілізації в Україні. Повістки, як повідомляють користувачі, почали роздавати в перукарнях, на ринках та ярмарках, а в Києві мобілізаційні листи розклеюють біля під’їздів будинків.
Цими вихідними соцмережі взагалі здивувало відео, на якому працівники військкомату в Одесі під час вручення повістки силоміць затримали чоловіка та посадили його в машину.
Що відомо про скандал із затриманням військовозобов’язаного і хто винен у тій ситуації, а також чому в Україні посилився процес мобілізації читайте у сюжеті.
Інцидент в Одесі
Так, 22 січня у соцмережах з’явилося відео, як на Банному провулку співробітники військкомату розмовляють із чоловіком, потім під’їжджає мікроавтобус та його силою затримують. У місцевому центрі комплектування підтвердили справжність відео та заявили, що їхні співробітники звернулися до військовозобов’язаного в рамках загальної мобілізації, оскільки досі він не прибув до ТЦК.
«Громадянин взявся безпідставно ображати та принижувати військових, а також знімати їх на відео. На спокійні прохання та попередження про неприпустимість таких дій він не погодився», — заявили у відомстві.
Працівники військкомату відреагували емоційно – застосували силу та доставили чоловіка у службове приміщення для з’ясування обставин, йдеться у коментарі.
«Там було перевірено його дані та виписано повістку, оскільки громадянин, порушуючи чинне законодавство, досі не виконав зобов’язання щодо прибуття у військкомат з початку загальної мобілізації», — заявило керівництво.
Щодо некоректної поведінки військових призначили службову перевірку. Винних обіцяють притягти до дисциплінарної відповідальності. У центрі додали, що тих, хто досі не прийшов до військкомату, доводиться збирати шляхом патрулювання.
«Не піддавайте себе неприємностям. Виконайте свій конституційний обов’язок. Приєднуйтесь до перемоги. Будьте свідомими та відповідальними!» – йдеться у повідомленні.
Повістки на вулиці законно?
Адвокат Андрій Новак раніше пояснював, що в Україні вручити повістку на вулиці – законно, але, наприклад, саджати людину в автомобіль та примусово везти її до військкомату, навіть у супроводі правоохоронних органів, — протизаконно. Ухилянта можуть супроводити виключно до поліцейської дільниці для складання протоколу на нього.
Правоохоронці також можуть відкрити кримінальне провадження, якщо людина пройшла медкомісію та отримала виклик на виїзд до місця служби. При цьому адвокат звертає увагу на те, що отримання повістки не означає негайне відправлення людини в гарячу точку або будь-яке інше місце несення служби.
«Отримання повістки насамперед – це для актуалізації даних у центрах комплектування», – розповів Новак в ефірі телеканалу 1+1.
Слова адвоката підтримує начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач. Ще перед Новим роком він заявляв, що в Україні й надалі вручатимуть повістки в громадських місцях, доки громадяни самі не будуть йти у військкомати — як це передбачено законом військового стану.
При цьому Горбач зазначив, що з усіх чоловіків, яким вручають повістки, призивають до армії лише 5%. Саме повістки допомагають оновити інформацію про спеціальність, роботу та право на відстрочку військовозобов’язаних.
Чому активізували призов?
На початку січня міністр оборони Олексій Резніков повідомляв, що в Україні не було необхідності в масовій мобілізації, вона проходила в «спокійному режимі». Також Резніков нагадав слова головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного про те, що Україна не має такої великої потреби в людях, як Росія, але має потребу в зброї та техніці.
Але напередодні президент Володимир Зеленський зробив іншу заяву – військове керівництво отримало завдання створити резерви, тому в Україні активізували мобілізаційні процеси. Відповідне рішення було ухвалено на ставці Верховного головнокомандувача і зараз командувачі працюють над його реалізацією.
Такий крок було зроблено, щоб наші захисники могли відновлювати сили після бойових дій.
«Люди не просто важливі, а найважливіші», – сказав Зеленський, зазначивши, що найважливішим ресурсом української армії «є особовий склад, який треба берегти».
Ще одну причину посилення мобілізації назвав командувач Об’єднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв. Він повідомив, що на тлі очікування постачання сучасних західних танків в Україну створюють нові військові частини. За його словами, підрозділи мають навчитися користуватися цією сучасною технікою та інтегрувати її у існуючі формування.
«Ми створюємо нові військові частини. І наші подальші дії залежатимуть від їхньої боєздатності. Тому допомога Заходу вкрай важлива», — додав Наєв.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий