ЄС розуміє причини ускладнень із дотриманням універсальних прав в Україні
ЄС розуміє складні умови, в яких перебуває Україна з точки зору дотримання універсальних прав та свобод людини, та не вважає, що Україна може зловмисно порушувати цінності і принципи, які є важливими для дотримання власних міжнародних зобов’язань та для відносин між країною і Євросоюзом.
Про це сьогодні у Брюсселі під час брифінгу для преси заявив речник ЄС Пітер Стано, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Саме так речник відповів на запитання журналістів, чи не вплине оголошення тимчасового обмеження прав та свобод людини в Україні, що пов’язано з обставинами війни, на шлях України до ЄС та на надання Україні макрофінансової допомоги, які обумовлені дотриманням демократичних норм та принципів.
«Якщо ми маємо проблему, або потенційну проблему з нашими українськими партнерами – ми її обговорюємо. Ми не вважаємо, що українські партнери будуть робити якісь кроки з «недоброї волі». Ми повністю розуміємо важкі та складні умови, в яких вони діють. У нас немає причин вважати, що вони будуть здійснювати будь-які кроки з метою порушити власні міжнародні зобов’язання, ті питання, цінності й принципи, які є дуже важливими для ЄС і для відносин між Україною і Європейський Союзом», — зауважив Пітер Стано.
Він утримався від коментарів стосовно відносин між Україною і Радою Європи, до якої Україна передала офіційне повідомлення про випадки тимчасового обмеження універсальних прав людини у зв’язку із війною, оскільки ця організація є окремою та відмінною від ЄС.
При цьому речник ЄС підтвердив, що повага до фундаментальних прав та свобод є надзвичайно важливою для ЄС, і її дотримання тісно пов’язане як з процесом входження України до ЄС, так і з наданням Україні макрофінансової підтримки. Європейська сторона проводить уважний моніторинг та регулярну оцінку дотримання таких принципів, запевнив Стано.
Читайте також: У червні може початися шлях до справедливого миру — Президент
Як повідомляв Укрінформ, Постійне представництво України при Раді Європи передало генеральному секретарю РЄ оновлену інформацію щодо відступу від зобов’язань, узятих відповідно до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, у зв’язку з воєнним станом.
Цю інформацію складено на основі регулярного звіту від Міністерства юстиції України, у якому перелічено статті Конвенції, які довелось порушити Україні через агресивну війну РФ, на основі Статті 15 Конвенції: «Відступ від зобов’язань під час надзвичайної ситуації, під час війни або іншої суспільної небезпеки, яка загрожує життю нації».
Зокрема, йдеться про запровадження тимчасових обмежень для політичної діяльності іноземців, щодо свободи релігій та у системі правового захисту громадян. Обмеження також торкаються інших питань, які охоплюють, наприклад, недоторканність житла, таємницю поштових відправлень, телефонних розмов, свободу пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, повертатися на неї, право на свободу думки, на вільне збирання та поширення інформації.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий