TodayUA.com


Останні новини

Авіакомпанія Ryanair готова першою зайти в Крим після деокупації

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Вироблені в Україні супутникові системи можуть опинятися у російської армії – розслідування "Слідство Інфо" 

Май 09
00:43 2024

Системи супутникового інтернет-звʼязку Gilat SkyEdge, які виробляються в Україні, масово імпортуються в Росію.

Про це повідомляє «Слідство Інфо» з посиланням на митні дані, які є у розпорядженні видання.

Зазначається, що у 2023 році в Росію ввезли близько 22 тисяч систем Gilat SkyEdge на суму близько 5 мільйонів доларів. При цьому ці системи виробляє в Ужгороді завод американської аутсорсингової компанії Jabil Circuit для ізраїльської корпорації Gilat Satellite Networks.

За інформацією «Слідство Інфо», з початку повномасштабного вторгнення в медіа регулярно зʼявляються свідчення про передачу таких систем Gilat російській армії на фронт.

«Системи супутникового звʼязку Gilat масово продають дилери по всій РФ, а в примітках до оголошення часто вказано, що вони «підходить для потреб «СВО». Це одна з причин, чому «тарілки» Gilat можна побачити у звітах і інших «помічників» армії російських загарбників», — йдеться у розслідуванні.

У «Слідство Інфо» уточнили, що після початку повномасштабної війни компанія Gilat не закрила у РФ свій бізнес і продовжує імпортувати обладнання через свою дочірню компанію ТОВ «Гілат Сателлайт Нетворкс (Євразія)».

«Ще з початку 2000-х компанія Gilat Satellite Networks допомагала росіянам розбудовувати мережу супутникового звʼязку як для приватних потреб, так і для державного сектора. Також Gilat є партнером найбільших операторів супутникового звʼязку — дочірньої компанії «Ростелекома» РТКОММ, а також дочірнього бізнесу «Газпрому» — ТОВ «Газпром Космічні Системи». Одним із напрямків діяльності компанії є розвиток технологій військового звʼязку», — зазначають у «Слідство Інфо».

Ростелеком закуповує системи Gilat прямо в березні 2024 року. Також їх постачають до структур МВС Росії, йдеться у розслідуванні.

Водночас керівник санкційного напрямку проєкту Trap Agressor Роман Стеблівський у коментарі розслідувачам заявив, що запровадити санкції щодо такого бізнесу як Gilat складно, адже для цього потрібні «дуже чіткі докази не просто використання їх продукції військовими, а використання у війні проти України».

Нагадаємо:

Росія попри санкції досі імпортує для своїх винищувачів понад 2 000 компонентів, які виготовляють 200 компаній з 22 країн.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com