TodayUA.com


Останні новини

Сибіга обговорив у Римі безпеку України та Європи з Боррелем і Барро

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

громадські організації на EuroSummit у Києві обговорили спільну роботу

Май 10
19:08 2024


У Києві 9 травня, в День Європи, відбувся EuroSummit громадських організацій, учасники якого напрацьовували спільний вектор роботи у процесі набуття Україною членства в Європейському Союзі.

Як повідомили Укрінформу у Представництві ЄС в Україні, у заході взяли участь понад 200 представників ГО, експерти, активісти, представники влади, зокрема уряду та Верховної Ради, а також партнери України з Євросоюзу.

Як нагадали у Представництві ЄС, 23 червня 2022 року Європейська рада надала Україні статус країни-кандидата на вступ до ЄС, а 14 грудня 2023 року ухвалила ще одне історичне рішення про відкриття переговорів про вступ України до ЄС. Громадські організації та аналітичні центри суттєво допомогли у процесі імплементації Угоди про асоціацію. Наступний етап – повна реалізація цієї угоди та всіх можливостей статусу кандидата, що означатиме тіснішу співпрацю у сфері політики та безпеки, поступову економічну інтеграцію до єдиного ринку ЄС. Експертиза, яка є в української громадськості, потрібна для підсилення для переговорного процесу, йдеться у повідомленні.

«Попри повномасштабну війну Росії проти України, країна працює над відновленням та впровадженням реформ у межах підготовки до членства в ЄС. Українське суспільство демонструє стійкість, життєздатність та непохитну волю до демократії, прав людини і європейських цінностей. Європейський Союз підтримував і продовжуватиме підтримувати українців на цьому шляху. Співпраця з громадянським суспільством залишається ключовим пріоритетом для ЄС. Саме тому ЄС в Україні працює з громадянським суспільством у всіх секторах та по всій країні», – зазначив Штефан Шльойнінг, керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні.

У Представництві ЄС також нагадали, що перший раунд переговорів (міжурядова конференція) може відбутися вже влітку. Тоді й буде представлена загальна переговорна рамка України. «Важливо, щоб у ній було зазначено готовність уряду долучати організації громадянського суспільства (ОГС) до процесу переговорів. Головні аспекти залучення: інформування громадськості про хід переговорів; уряду потрібно напрацювати механізм залучення громадськості; у свою чергу, громадськість повинна мати можливість активно моніторити процес переговорів про вступ, його динаміку та правильність виконання реформ», – наголошується у повідомленні.

Читайте також: В угоді про членство України в ЄС не має бути жодних територіальних обмежень — Стефанішина

У Представництві ЄС також зауважили, що організації, які допомагали уряду та міністерствам в імплементації Угоди про асоціацію, мають потужну експертизу, з ними потрібно працювати й підвищувати їхню обізнаність у праві ЄС вже в контексті переговорного процесу.

«Від 24 лютого організації громадянського суспільства ще раз довели, що вони є надійною опорою для держави та її захисників. Громадянське суспільство в Україні впливове, динамічне та адаптивне. ІСАР «Єднання» (громадська організація «Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» – ред.) працює над посиленням громадського сектору та покращенням середовища, у якому функціонують неприбуткові організації. Розвиненість громадянського суспільства є суттєвим показником сформованих цінностей країни та її свобод. Серед лідерів сьогодні – експерти, що розуміють своє поле зсередини і якнайглибше та здатні значно посилити позиції українського уряду в процесі переговорів про вступ України в ЄС», – підкреслив виконавчий директор ІСАР «Єднання» Володимир Шейгус.

EuroSummit громадських організацій об’єднав представників громадянського суспільства за різними сферами діяльності (клімат і зелений перехід, аграрний сектор, людський капітал, підприємництво, реформа публічної адміністрації).

«Експерти ГО EasyBusiness проаналізували понад 20 кейсів повоєнного відновлення. Третину з них було забезпечено завдяки співпраці приватного, державного та громадського секторів. Євроінтеграція та економічне відновлення України – поєднані процеси. Вступ до ЄС створить нові можливості для розвитку бізнесу та зростання ВВП. Вже зараз, в момент переорієнтації ЄС на більш дружніх експортерів, маємо нові можливості для ніаршорінгу та залучення нових інвестицій. Надалі маємо включатися до європейських ланцюгів доданої вартості на вищих ланках, аніж постачання сировини – маємо розвивати виробництво продукції з високою доданою вартістю», – сказав керівник ГО EasyBusiness Дмитро Ливч.

Після презентації досліджень аналітиків та панельних дискусій за участю представників Кабміну, парламенту, Представництва ЄС в Україні та експертів відбулися тематичні воркшопи та сесії обміну досвідом, а також нетворкінг для напрацювання пропозицій щодо сценаріїв залучення громадських організацій до переговорного процесу щодо членства України в ЄС.

Як зазначили у Представництві ЄС, усі напрацювання і пропозиції саміту будуть передані уряду разом зі списками учасників організацій, які готові надати підтримку в процесі переговорів. Також організатори саміту працюватимуть із міжнародними партнерами з розвитку, щоб правильно каналізувати допомогу громадським організаціям та аналітичним центрам для посилення їхньої спроможності сприяти уряду в переговорному процесі.

EuroSummit громадських організації організовано ГО EasyBusiness за підтримки ІСАР «Єднання» у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР «Єднання» у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку, а також у партнерстві з Представництвом ЄС в Україні.

Фото: Представництво ЄС в Україні

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com