Голова комітету Ради розкритикував присутність представників країн ЄС на «інавгурації» Путіна
Присутність представників деяких держав Європейського Союзу на «інавгурації» Володимира Путіна є нехтуванням демократичними цінностями.
Таку думку висловив голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко у коментарі Укрінформу.
«Кожна країна завжди вирішує самостійно, чи буде присутній їх лідер чи представник на інавгурації того чи іншого глави держави. У випадку з так званою інавгурацією Путіна високий представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель зробив відповідну заяву, де не рекомендував лідерам європейських країн та їхнім представникам відвідувати дану подію. І це дуже показово для нас», — сказав депутат.
Він також нагадав про ухвалену Європейським парламентом резолюцію, в якій визнаються нелегітимними так звані вибори президента в РФ. На думку Мережка, лідери країн Європи, які проголосували за цю резолюцію, мали б її дотримуватися.
Читайте також: Південна Корея відправила посла на «інавгурацію» Путіна — ЗМІ назвали причину
«На інавгурації були присутні представники Угорщини та Словаччини, у яких політика, на жаль, не європейська. На мою думку, в принципових питаннях вони нехтують саме цінностями демократії, намагаються зруйнувати солідарність насамперед», — заявив голова парламентського комітету.
За його словами, присутність представників європейських держав на «інавгурації» Путіна «не є нормальними» з погляду міжнародного права і моралі.
«Коли вони їдуть вітати воєнного злочинця, який здійснює геноцид, і беруть участь у таких пропагандистських акціях, то вони таким чином дискредитують свою країну», — наголосив парламентарій.
Водночас політик зауважив, що для нього було великим здивуванням присутність представника Франції на «інавгурації» Путіна.
«Це дивна позиція. Може скластися враження, що Франція не поводиться достатньо послідовно. Тобто, в один день президент Макрон робить дуже правильні заяви про можливість того, що і французькі війська, і війська НАТО можуть бути на території України, а потім їх представник приїжджає на це пропагандистське шоу… Вони почали якимось чином намагатись пояснити такі свої дії, але цей символічний політичний жест вже зроблено, і це погано для іміджу Франції. Особисто я не зрозумів цього», — сказав Мережко.
Читайте також: Макрон не виключає втручання Франції у війну в Україні, якщо росіяни зайдуть занадто далеко
Як повідомляв Укрінформ, п’ята «інавгурація» Путіна відбулася 7 травня. На царемонії були присутні представники шести країн-членів ЄС: Франції, Угорщини, Словаччини, Мальти, Кіпру та Греції.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий