TodayUA.com


Останні новини

Словаччина хоче продовження винятку з нафтового ембарго проти РФ

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Важлива участь країн, які не надають активної підтримки Україні

Май 18
05:51 2024


Успішність червневого Саміту миру великою мірою залежатиме від того, наскільки широкою буде присутність на ньому держав, які не є активними прихильниками України.

Про це заявив на брифінгу в п’ятницю речник федерального уряду Німеччини Штеффен Гебештрайт, передає кореспондент Укрінформу.

«Звісно, що чим більше буде в Швейцарії представлено країн, які не належать до кола близьких партнерів України, тим більш успішними будуть перспективи», — сказав Гебештрайт.

Він повторив слова канцлера Олафа Шольца, що це, очевидно, буде лише перша конференція перед низкою подальших, які будуть потрібні, тож не варто розраховувати, що в Швейцарії буде конкретно підготовлено мирний план для України.

При цьому радник зауважив, що Україна активно пропагує свій план з 10 пунктів, представлений восени 2022 року, що є свідченням того, наскільки Київ зацікавлений у встановленні миру.

Говорячи про перспективи присутності на саміті Китаю, Гебештрайт зазначив, що щодо участі КНР і інших, хто її ще не підтвердив, то про це може стати відомо за «24-48 годин до початку конференції».

Він також нагадав, що під час візиту канцлера Шольца до КНР минулого місяця Китай показав зацікавленість в тому, «щоби цей конфлікт завершився», а також, що територіальна цілісність України «має бути врахована». Якщо взяти мирний план Китаю від 2023 року, то там також йдеться про цей основоположний принцип, додав речник уряду ФРН.

Гебештрайт наголосив і на тому, що Шольц і голова КНР Сі Цзіньпін погодилися по 4 пунктам: використання ядерної зброї має залишатися табу; не повинно відбуватися обстрілів ЗАЕС і інших атомних станцій; зерновий експорт є вкрай важливим; зрештою має відбутися обмін полоненими між Україною і Росією.

Читайте також: Президентка Швейцарії сподівається, що Саміт миру допоможе зупинити війну в Україні

«Ці пункти, з якими погоджується і Китай, мають стати предметом обговорення також і в Швейцарії на конференції всередині червня», — зауважив речник.

Він торкнувся і візиту в Пекін Володимира Путіна.

«Те, що Путін вибрав Китай як першу країну, яку відвідує після вступу на 5 президентський строк, показує, яке значення він надає цій державі. І це показує, що Китай має вплив на Росію… Слово Китаю абсолютно очевидно має вагу в Росії», — сказав Гебештрайт.

Нагадаємо, Саміт миру має пройти в Швейцарії 15-16 червня. Президентка країни Віола Амгерд, яка перебуває цими днями в Берліні з візитом, поінформувала, що свою участь підтвердили вже близько 50 голів держав і урядів, серед них канцлер ФРН.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com