На спецтрибуналі вище керівництво Росії не повинно мати права на імунітет
Питання зняття імунітету з президента, прем’єра та глави МЗС Росії є сьогодні ключовим у створенні Спеціального міжнародного трибуналу за злочин агресії.
Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів народний депутат від партії «Слуга народу», член робочої групи при Президентові зі створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України Олександр Качура.
«Ключове сьогодні – питання імунітету. Річ у тім, що наші партнери начебто й готові створити трибунал, але вони кажуть, що міжнародне право дає імунітет трійці: президенту, прем’єр-міністру і міністру закордонних справ. Для нас це неприйнятно», — сказав Качура.
За його словами, західні партнери радять судити вище керівництво Росії тоді, коли воно втратить свої посади, або коли в РФ з’явиться нова влада і їх, можливо, видадуть.
«Але якщо правосуддя не здійсниться зараз, Росія буде продовжувати виношувати нові плани агресії. Якщо сьогодні європейські країни, увесь західний світ, буде зволікати зі створенням спецтрибуналу, то його доведеться створювати не щоби покарати злочин агресії в Україні, а щоб покарати злочини агресії у Польщі, Чехії, Литві. Росіяни не приховують своїх планів і прямо про них говорять», — зазначив народний депутат.
Читайте також: Глави МЗС Ради Європи підтримують Україну на шляху до створення Спецтрибуналу для РФ
Він підкреслив, що зараз на Заході є політичне розуміння, що треба створити спецтрибунал. «Проте, якщо ми хочемо не обгортку, а справжній спецтрибунал, то треба добиватися зняття імунітету з вищого керівництва РФ. Варіант, за яким трибунал судитиме того, хто вчинив агресію, після його смерті від старості нам не підходить», — додав Качура.
Як повідомляв Укрінформ, Україна спільно з партнерами просуває створення Спеціального трибуналу за злочин агресії проти України. Створення трибуналу підтримали Парламентська асамблея Ради Європи, Європарламент, Парламентська асамблея НАТО, Парламентська асамблея ОБСЄ та окремі держави.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий