про зустріч у Празі: НАТО просунулося у трьох питаннях щодо підтримки України
На зустрічі у Празі союзники по НАТО просунулися у трьох питаннях: кращій координації Альянсу у питанні постачання зброї й навчання особового складу; визначенні багаторічної фінансової підтримки України і євроатлантичній інтеграції України.
Про це під час пресконференції у Празі після зустрічі глав МЗС країн НАТО заявив генсек Альянсу Єнс Столтенберг, передає кореспондент Укрінформу.
“Сьогодні ми не приймали жодних остаточних рішень. Але ми досягли значного прогресу у трьох питаннях”, — заявив Столтенберг.
По-перше, як зазначив Столтенберг, НАТО планує відігравати “більшу координаційну роль” у питанні постачання зброї Україні і навчання українських військових, оскільки на практиці 99% військової допомоги Київ отримує від країн Альянсу.
По-друге, генсек НАТО запропонував розробити багаторічну фінансову підтримку України. За словами генсека НАТО, щороку країни Альянсу надають військової допомоги Києву на суму приблизно 40 млрд євро.
“Ми маємо зберегти щорічну підтримку щонайменше на тому ж рівні так довго, як це потрібно”,- наголосив генсек НАТО.
Читайте також: НАТО має отримати ефективні інструменти для стримування Росії — МЗС Латвії
Він додав, що cоюзники повинні “справедливо розподілити цей тягар” між собою.
“Це дозволить посилити відповідальність і дати Україні передбачуваність, яку вони потребують, для довгострокового планування”,- підкреслив Столтенберг.
По-третє, як підкреслив генсек Альянсу, союзники погодилися, що майбутнє України – в НАТО. Відтак, країни-члени налаштовані рішуче щодо допомоги Києву на цьому шляху. Столтенберг підкреслив, що членство в НАТО є найвищим рівнем безпеки, що гарантуватиме мир і стабільність для відновлення країни.
Він також підкреслив, що Росія з 2022 року веде найкривавішу війну в Європі від завершення Другої світової війни, бомбардуючи лікарні, школи, торгові центри і вбиваючи цивільне населення України. Відтак, Україна має право на самозахист.
“Треба чітко сказати: самозахист не є ескалацією, а фундаментальним правом. Це передбачено в Cтатуті ООН. Україна має право і відповідальність захищати своїх людей, а ми маємо право реалізовувати це право на самозахист”,- наголосив Столтенберг.
Читайте також: Надання Україні допомоги для самозахисту не робить НАТО стороною конфлікту — Столтенберг
Він додав, що Росії не подобається західна підтримка України, відтак вона намагається відлякати НАТО від допомоги Києву.
“Але ми не лякаємося і не злякаємося”,- констатував генсек НАТО.
Він запевнив, що майбутній cаміт НАТО cтворить “міцнішу опору на тривалу перспективу” у контексті підтримки України.
Як вже повідомляв Укрінформ, сьогодні перед початком неформальної зустрічі міністрів закордонних справ НАТО в Празі генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зауважив, що Росія продовжує проводити ескалацію війни та завдавати ударів по Україні через кордон із власної території. Міжнародне право надає Україні право на самооборону, у тому числі – уражати військові цілі на території країни-агресора.
Фото: nato.int
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий