TodayUA.com


Останні новини

Суд продовжив Шуфричу арешт до 5 грудня

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Йому треба бути медійним у США

Июнь 10
19:13 2024


Колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що розуміє мотиви неучасті президента США Джо Байдена у Глобальному саміті миру, оскільки двотижнева відсутність у Сполучених Штатах може негативно позначитися на його передвиборчій кампанії.

Таку думку дипломат висловив у ефірі телеканалу «Еспресо», передає Укрінформ.

«Я його (Байдена – ред.) мотиви розумію, хоча це не те, що я їх підтримую. Під час такої кампанії, коли все, як лезо — п’ятдесят на п’ятдесят, бути відсутнім два тижні у США – це така собі історія… Зараз там багато різних спекуляцій навколо його віку і так далі. Йому потрібно бути присутнім і потрібно бути медійним», — сказав Клімкін.

У цьому контексті він нагадав, що президенти України і США вже провели перемовини у Нормандії, окрім того, планується ще одна їхня зустріч під час саміту Групи семи в Італії.

«Я думаю, що стратегія на пів року буде визначена», — спрогнозував ексміністр.

Сам факт проведення Глобального саміту миру важить більше, ніж документи, які можуть бути на ньому підписані, вважає колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Читайте також: Зеленський: Завдяки Глобальному саміту можемо реально наблизити справедливий мир

«Рішення (Саміту миру – ред.) буде скоріше політично-декларативним, тобто воно фіксуватиме, що по ряду позицій є бажання рухатися вперед. Як на мене, результатом цього саміту є сам саміт, а не якісь документи, які там будуть підписані чи схвалені. Тобто сам факт (проведення) саміту і те, що вдається тримати цей формат «Захід-неЗахід» набагато важливіші, ніж ті рішення, які там можуть бути ухвалені», – сказав Клімкін.

Він зауважив, що у сьогоднішній реальності «тримати в тонусі» хоча б частину неЗаходу насправді «феноменально складно», і те, що Україні вдається залучити низку незахідних країн до Глобального саміту миру, є позитивом.

Коментуючи попередню відмову від участі в саміті Саудівської Аравії і Китаю, колишній очільник МЗС припустив, що це пов’язано не з якимись антиукраїнськими чи проросійськими настроями, а з прагненням саудів за підтримки КНР стати сполучною ланкою між Заходом і неЗаходом.

Читайте також: Макрон: Саміт у Швейцарії — важливий крок у побудові тривалого миру

«Колись Ердоган усім казав, що я буду найкращим посередником, орієнтуйтесь на мене, приїжджайте у Стамбул, що ми й бачили. А тепер сауди кажуть, що тепер, скоріше, ми будемо наступними за підтримки китайців», – зазначив дипломат.

На його думку, Саудівська Аравія має серйозні шанси стати такою сполучною ланкою, бо за нею стоять китайці, і вона може впливати на нафтові ціни. «Якщо сауди збільшать видобуток, то вони можуть просто обвалити нафтові ціни і це, насправді, непоганий важіль (впливу) і на Росію», – вважає Клімкін.

Як повідомляв Укрінформ, США на Глобальному саміті миру у Швейцарії  представлятимуть віцепрезидентка Камала Гарріс та радник президента з питань національної безпеки Джейк Салліван.

Глобальний саміт миру відбудеться 15-16 червня у Швейцарії. Очікується, що участь у ньому візьмуть очільники держав та урядів з усіх континентів, які об’єднаються для обговорення можливих шляхів реалізації української Формули миру. На цей час участь у саміті підтвердили понад 100 країн та міжнародних організацій.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com