TodayUA.com


Останні новини

Суд продовжив Шуфричу арешт до 5 грудня

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Як пройшла Конференція відновлення у Берліні: погляд громад

Июнь 17
15:49 2024

Представники України на цьогорічній Ukraine Recovery Conference, що пройшла у Берліні, змогли представити проєкти відбудови у своїх громадах та донести західним партнерам пріоритетні потреби місцевих громад.

Про це говорили під час круглого столу на YouTube-каналі УП, який організував фонд «Партнерство за сильну Україну».

Директорка проєкту «Відновлення» Фонду «Партнерство за сильну Україну» Ірина Тушницька зазначила, що цьогорічна Конференція з відновлення України кардинально відрізнялась від минулорічних. Зокрема, в Берліні було два майданчика, один з яких повністю складався з виставки органів місцевого самоврядування.

«В URC від України брали участь 15 громад і 4 обласні адміністрації, кожен мав свій стенд, на якому представляв пріоритетні проєкти інфраструктурної відбудови. Ми з громадами готували ці проекти. Було інтенсивне спілкування. В рамках конференції підписали понад 100 договорів», — заявила Ірина Тушницька.

Перший заступник начальника Сумської ОВА Тарас Савченко в спілкуванні з іноземними партнерами намагався бути відвертим і спіймати момент емпатії. «Сумщина завжди була форпостом між азійськими та європейськими цінностями. Ми пояснювали, що обрали європейські цінності, хочемо жити у себе вдома, і для цього нам потрібна допомога заходу», — заявив Тарас Савченко.

Меркиня Чугуєва Галина Мінаєва розповіла, що акцент у спілкуванні на Конференції робився на ремонті теплоенергетичного сектору, медичних закладів, шкіл та дитячих садків. «В нашій громаді всі діти навчаються онлайн, але їм необхідна соціалізація», — заявила Галина Мінаєва.

«Про результати конференції зарано говорити. Але вона була насичена. Я підходила до людей, які цікаві нашій громаді, ми обмінювались контактами і я обіцяла, що ми підготуємо потрібну їм інформацію. Після заходу в Берліні у нас буде багато роботи, результати будуть», — пообіцяла Галина Мінаєва.

Тарас Савченко зазначив, що повернувся з конференції з більшою вірою в Україну та її майбутнє. «Україна представила себе достойно. Було щиро, широко представлені всі стейкхолдери. Я спілкувався з представникам Citibank, General Electric, Siemens, ми домовились предметно комунікувати. З їхнього боку відчувалось реальне намагання зрозуміти і допомогти розібратися з проблемою», — заявив Тарас Савченко.

Ірина Тушницька зазначила, що наразі із 1469 громад в Україні понад тисяча не мають міжмуніципального співробітництва з громадами інших країн.

На думку міського голови Охтирки Павла Кузьменка, під час великої війни розгалужили співробітництво і знайшли ще більше партнерів ті громади, які розвивали співпрацю до 2022 року. Він визнав, що прикордонні з Росією територіальні громади до повномасштабного вторгнення мали мало контактів з країнами ЄС в цьому напрямку.

За словами учасників круглого столу, на Конференції у Берліні вони акцентували увагу на тому, що хочуть бути повноцінними партнерами, а не реципієнтами західної допомоги.

Трансляція круглого столу відбулась за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну»

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com