TodayUA.com


Останні новини

Словаччина хоче продовження винятку з нафтового ембарго проти РФ

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Заяви Путіна напередодні Саміту миру засвідчили слабкість Росії

Июнь 18
17:05 2024


Заяви російського правителя Володимира Путіна напередодні Саміту миру у Швейцарії про те, що він нібито «готовий до мирних переговорів», але для цього Україна має вивести свої війська з усіх окупованих росіянами регіонів, є беззаперечним свідченням слабкості країни-агресорки.

Таку думку в інтерв’ю Укрінформу висловив один із найбільш відомих і впливових американських та українських істориків, директор Гарвардського українського наукового інституту, професор Сергій Плохій.

За його словами, такі заяви – «вияв неадекватного розуміння людини, яка вже 25 років перебуває при владі».

«Це створює низку помилок, які явно не в інтересах Росії. Вже ніхто ніколи не скаже, що війна пішла за планом Путіна. Такі заяви реально виключають Росію як легітимного перемовника. І це не є позитивним для Росії. Імперії, автократії мають переваги щодо мобілізації ресурсів. Водночас мають значні недоліки, пов’язані з тим, що дуже часто приймаються неадекватні рішення. Йдеться не про те, що Україні стане легше від цього. Та Путін продовжує заганяти Росію у глухий кут», – наголосив Плохій.

Він також зазначив, що ці заяви Путіна ще більше унеможливлюють намагання ініціювати перемовини з Кремлем. «Те, що ми почули днями з Москви, просто обрізає усі можливості та вибиває фактично платформу з-під позиції будь-кого, хто говорив, що можна досягти компромісу на підставі того, що запропонував Путін. Це стосується не тільки збереження того, що захоплено, але «дайте нам ще, а потім відмовтеся від захисту». І заслуга Владіміра Путіна з його заявою напередодні Глобального саміту є важливим знаком на користь України. Агресор дуже явно продемонстрував, чим він є. Україні після такої заяви значно легше аргументувати і представляти свою позицію», – зазначив Плохій.

Професор підкреслив, що є чимало країн, які б хотіли домовлятися з Москвою. «Світ чи його значна частина якраз і хотів би домовлятися з Путіним. Це була позиція і Німеччини, і Франції. Ці країни пропонували себе як перемовників у цьому процесі. Однак сама позиція Путіна, який почав неприховану агресію, не хотів ні про що домовлятися і продовжує робити такі заяви, перетворює потенційних перемовників на прихильників України і противників Росії», – сказав Плохій.

Читайте також: Вимоги Путіна до України суперечать Статуту ООН, моралі та здоровому глузду — Держдеп

Як повідомляв Укрінформ, очільник Кремля Путін 14 червня заявив, що нібито «готовий до мирних переговорів», але для цього Україна має вивести свої війська з усіх окупованих росіянами регіонів, які Кремль називає «новими регіонами Росії», і повідомити про відмову від вступу до НАТО.

Зі свого боку, Президент України Володимир Зеленський зазначив, що пропозиція Путіна щодо припинення вогню є ультиматумом, якому не можна довіряти.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com