TodayUA.com


Останні новини

Зеленський привітав Дана з перемогою на виборах президента Румунії

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Кислиця закликав країни ООН долучатися до процесу відновлення справедливого миру в Україні

Июнь 19
01:04 2024


Постпред України при ООН Сергій Кислиця закликав усі миролюбні нації приєднатися до групи держав та міжнародних організацій, які підписали у Швейцарії спільне комюніке, задля відновлення справедливого і міцного миру в Україні.

Як передає власкор Укрінформу у Нью-Йорку, про це він заявив у вівторок на засіданні Ради Безпеки ООН.

«Саміт дав змогу кожному з учасників продемонструвати глобальне лідерство, – сказав Кислиця. – По суті, ця подія є першим кроком на шляху до всеосяжного, справедливого і міцного миру, заснованого на Статуті ООН і ключових принципах міжнародного права».

Він нагадав членам РБ, що під час саміту учасники узгодили спільну позицію стосовно трьох питань: продовольчої безпеки, ядерної безпеки та звільнення всіх захоплених і депортованих українців, дорослих і дітей, викрадених Росією.

«Росія віддає перевагу агресивним ультиматумам, а не поверненню до принципів міжнародного права. Більше того, Росія називає ультиматумами наші заклики виконувати Статут ООН і поважати його принципи», – зазначив постпред.

Він провів паралель з подіями 30-40-х років, коли західні країни безуспішно намагалися домовитися з Гітлером, умиротворити та задобрити його.

Читайте також: Радбез ООН сьогодні обговорить результати швейцарського Саміту миру

Врешті союзники, «засвоївши гіркий урок, що умиротворення і територіальні жертви не зупинять кровопролиття, вони зібралися на першу міжсоюзницьку конференцію в Лондоні в червні 1941 року… Ні Гітлер, ні Муссоліні не були присутні на конференції», зазначив Кислиця.

З його словами, протягом кількох років проводилися й інші конференції високого рівня, зокрема в Тегерані та Ялті, «і знову ж таки ні Гітлер, ні Муссоліні не були серед їхніх учасників».

«За ці роки були досягнуті не тільки перемоги на полі бою, але й проведена значна робота за столом переговорів. І якби ця робота не була зроблена, не було б ні ООН, ні Статуту ООН, ні цієї Ради Безпеки», – зауважив постпред.

Тому дуже важливо, щоб миролюбні країни продовжували роботу над мирними домовленостями, додав він. «Саміт у Швейцарії дав старт цій роботі, – наголосив Кислиця. – Ми закликаємо всіх, хто ще не долучився до цього процесу, активно долучатися і робити свій внесок у відновлення справедливого миру».

Він пояснив, що спільне комюніке саміту відкрите для приєднання всіх держав-членів ООН.

Як повідомляв Укрінформ, Рада Безпеки ООН обговорила у вівторок ситуацію в Україні у звʼязку з російською війною та результати Саміту миру, що відбувся у Швейцарії 15–16 червня.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com