TodayUA.com


Останні новини

Словаччина хоче продовження винятку з нафтового ембарго проти РФ

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

У декларації Саміту НАТО-2024 потрібно зафіксувати два пункти

Июнь 26
18:13 2024


Наразі триває робота щодо узгодження спільної позиції країн, членів НАТО, яка має зафіксувати незворотність інтеграції України в Альянс та те, що захист України є критично важливим для євроатлантичного регіону, для безпеки всього НАТО.

Про це розповів в інтерв’ю Укрінформу посол України в Литві Петро Бешта.

«Українська сторона разом із союзниками працюватиме над тим, щоби під час Вашингтонського саміту було зафіксовано кілька важливих речей. Передусім про незворотність інтеграції України в НАТО. Це матиме особливе значення, якщо нам не вдасться вибороти “invitation”, тобто чіткого фіксування слова “запрошення” в Альянс у підсумковій декларації. Тому зараз триває робота над пошуком такого wording’а (формулювання, – ред.), такої позиції, яка могла б об’єднати всі держави — члени НАТО», — сказав Бешта.

За його словами, в декларації Саміту НАТО потрібно зафіксувати два пункти. По-перше, «вкрай важливо, щоби позиція у Вашингтоні-2024 в будь-якому разі не залишалася на рівні Вільнюса-2023, а була сильнішою». «Вона повинна засвідчити і конкретизувати, що називається «місток» до членства України в НАТО, показати якийсь прогрес. По-друге, бажано зафіксувати в підсумковому документі у Вашингтоні позицію Альянсу, що захист України є критично важливим для євроатлантичного регіону, для безпеки всього НАТО», – пояснив український дипломат.

Він зазначив, що така позиція має мобілізувати євроатлантичну спільноту та зробити допомогу НАТО і його держав-членів більш прогнозованою, системною, ритмічною. Своєю чергою, така інтенсивна, прогнозована допомога вкрай важлива для фронту, для українських військових, це дозволить більш ефективно планувати подальші дії. «Також важливими є безпекові угоди про гарантії, які конкретизують ці речі. Крім того, українська дипломатія боротиметься за те, щоб значно посилити ППО України – йдеться про нові системи «Patriot». І це теж буде одним із центральних питань саміту у Вашингтоні», — пояснив Бешта.

Читайте також: Новий генеральний секретар НАТО Марк Рютте

При цьому він підкреслив, що назване, рішення про довготермінову системну підтримку України, в жодному разі не є замінником набуттю Україною членства в НАТО, котре залишається головною ціллю. Це – взаємодоповнюючі процеси.

Як повідомляв Укрінформ, помічник держсекретаря США у справах Європи та Євразії посол Джеймс ОʼБраєн заявив, що саміт НАТО у Вашингтоні, який відбудеться 9–11 липня, має підкреслити можливості для повної інтеграції України в західні структури, створити прямий та ефективний міст для її членства в Альянсі та обговорити шляхи для успіху України на полі бою.

Петро Бешта – український дипломат, з січня 2022 року – посол України у Вільнюсі, до того два роки очолював Політичний директорат МЗС.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com