що передбачає безпекова угода з Литвою
Підписана 27 червня у Брюсселі Угода про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Литовською Республікою передбачає, що Литва прагнутиме щорічно надавати Україні підтримку у сфері безпеки та оборони в розмірі 0,25% ВВП.
Про це повідомляється на сайті Президента України, передає Укрінформ.
У повідомленні також вказується, що цьогоріч військова допомога нашій державі вже сягнула майже 80 млн євро, з них 35 млн євро спрямовані на чеську ініціативу із закупівлі артилерійських боєприпасів. І ця сума на 2024 рік постійно зростає за рахунок нових пакетів військової допомоги.
Литва надаватиме Україні підтримку в галузі безпеки та сучасного військового обладнання в наземній, повітряній, морській, космічній та кіберелектромагнітній сферах. Також потенційно Литва відновить військову тренувальну місію на території нашої держави.
Читайте також: Україна підписала безпекові угоди з Литвою та Естонією
Окремі положення Угоди фіксують спільну протидію гібридним загрозам, ядерним ризикам, а також передбачають посилення захисту критичної інфраструктури та співпрацю у сфері розвідки.
Литва працюватиме з Україною для визначення джерел фінансування, необхідних для розвитку оборонно-промислового комплексу нашої держави.
У документі закріплена підтримка Української формули миру та членства нашої країни в ЄС і НАТО. Окремі блоки стосуються притягнення агресора до відповідальності, посилення санкцій проти РФ та роботи над створенням компенсаційного механізму.
Читайте також: Україна і ЄС підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки
Литовська Республіка продовжуватиме надавати Україні гуманітарну допомогу та братиме участь у відбудові нашої країни.
Як повідомлялося, до сьогоднішнього дня Україна підписала 17 безпекових угод, зокрема з усіма країнами-членами «Групи семи».
27 червня Україна уклала ще три угоди — з Євросоюзом, Литвою та Естонією.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий