TodayUA.com


Останні новини

Суд продовжив Шуфричу арешт до 5 грудня

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Формат Ukraine Compact надаватиме Україні оборонну допомогу зараз і в майбутньому

Июль 12
13:28 2024


Лідери 22 країн, які вже підписали з Україною безпекові угоди, та Європейський Союз започаткували формат Ukraine Compact з метою координації та прискорення спільних зусиль для задоволення всеосяжних потреб України в безпеці.

Про це йдеться у спільній заяві за результатами зустрічі формату, організованої на полях саміту НАТО в Вашингтоні, яка є у розпорядженні Укрінформу.

«Ми заявляємо про наш незмінний намір і зобов’язання забезпечити, щоб Україна могла успішно захищати свою свободу, незалежність, суверенітет і територіальну цілісність сьогодні та стримувати акти агресії в майбутньому», — йдеться у заяві.

Для досягнення цих життєво важливих цілей відповідні країни зобов’язуються підтримувати нагальні потреби України в обороні та безпеці, в тому числі через безперервне надання допомоги у вигляді сучасної військової техніки, оборонно-промислової і економічної підтримки та навчання. Робота проводитиметься на двосторонній основі та через існуючі багатосторонні механізми як от Контактна групою з питань оборони України (UDCG) та її коаліції можливостей, Допомога з питань безпеки та підготовки НАТО для України (NSATU) та Військова місія ЄС з підтримки України (EUMAM Ukraine).

Також обіцяно прискорити зусилля з розбудови українського майбутнього війська, яке підтримуватиме надійний потенціал оборони та стримування. Для цього протягом 6 місяців буде скликана нарада на рівні міністрів оборони через UDCG для перегляду та затвердження дорожніх карт, підготовлених лідерами коаліцій можливостей щодо майбутнього розвитку ЗСУ до 2027 року, в координації з NSATU та EUMAM Ukraine, з метою продовження зміцнення сил у 2030-х роках.

Окремо виділена можливість майбутнього збройного нападу Росії на Україну після завершення поточних військових дій. Для цього планується «швидко та колективно зібратися на найвищому рівні, щоб визначити відповідні наступні кроки щодо підтримки України, коли вона здійснюватиме своє право на самооборону, як закріплено у статті 51 Статуту ООН, включаючи надання швидкої та тривалої допомоги у сфері безпеки та покладання економічних та інших витрат на Росію».

Лідери підкреслили свій намір рішуче дотримуватись цих зобов’язань, використовуючи багатосторонню архітектуру безпеки, яка підтримує Україну, відповідно до своїх національних законів і політики безпеки та оборони. Підписанти угоди планують виконувати ці зобов’язання, поки Україна йде своїм шляхом до майбутнього членства в ЄС, НАТО та ширшій євроатлантичній спільноті.

Лідери країн-підписантів підтвердили, що безпека України є невід’ємною частиною безпеки Євроатлантичного простору та за його межами, і що вони «мають намір підтримувати Україну, поки вона не переможе агресію Росії».

Читайте також: Україну запросять до НАТО, коли союзники погодяться на це і будуть виконані всі умови

Вони підкреслили, що незаконне та неспровоковане вторгнення Росії в Україну є загрозою міжнародному миру та безпеці, грубим порушенням міжнародного права, включаючи Статут ООН, що є несумісним з безпековими інтересами партнерів України.

Керівники держав визнали відданість України реформам, спрямованим на зміцнення демократії, верховенства права, поваги до прав людини та свободи ЗМІ, які необхідні для просування її євроатлантичних прагнень.

Наразі до формату Ukraine Compact долучилися Сполучені Штати Америки, Бельгія, Канада, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Ісландія, Італія, Японія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Іспанія, Швеція і Велика Британія, а також ЄС і Україна.

До заяви долучилися також Чехія і Словенія, які поки не підписали з Україною безпекові угоди, але планують зробити це найближчим часом.

Інші країни, які бажають зробити свій внесок у ці зусилля для забезпечення вільної, демократичної, незалежної та суверенної України, можуть приєднатися до цієї Угоди після завершення двосторонньої угоди або домовленостей з Україною про безпеку.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com