TodayUA.com


Останні новини

Словаччина хоче продовження винятку з нафтового ембарго проти РФ

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Науседа: Проблема партнерів України — в повільності втілення рішень

Июль 19
00:22 2024


Партнери України ухвалюють гарні рішення щодо допомоги їй, але нарешті мають почати діяти та втілювати свої рішення в життя.

Про це сказав президент Литви Гітанас Науседа перед початком саміту Європейської політичної спільноти 18 липня у Великій Британії, передає кореспондент Укрінформу.

За його словами, на саміті НАТО, який щойно завершився у Вашингтоні, було схвалено досить важливі рішення щодо підтримки України, щодо посилення східного флангу НАТО.

«Але проблема не в ухваленні рішень. Проблема в тому, що ми не спроможні діяти. Ми ухвалюємо рішення, а виконуються вони, на жаль, набагато пізніше. І це є проблемою», — заявив політик.

Він підкреслив, що Україна нагально потребує амуніцію та ППО, просто зараз, і тому треба посилити підтримку України, «якщо ми насправді хочемо, щоб вона перемогла в цій війні».

Литовський лідер зауважив, що Росія насправді концентрує всі зусилля на те, щоб виробити стільки зброї, скільки вона тільки зможе.

«І проблема в тому, що вони випереджають наші можливості, навіть якщо ми діємо як одна команда. Росія виробляє більше, ніж об’єднана Європа. Це проблема. Ми маємо наростити наші потужності, тісніше співпрацювати з нашими партнерами, особливо країнами-однодумцями, і більш рішуче підтримувати Україну», — підкреслив Науседа.

Він привітав рішення нового керівництва Великої Британії надати Україні військову та фінансову допомогу в обсязі 3 млрд фунтів стерлінгів і висловив сподівання, що це рішення буде втілено в життя.

Литва, зазначив її президент, не дуже велика країна, але вже надала Україні допомогу на загальну суму 1,2 млрд євро, що дорівнює 2% ВВП, і зобов’язалася виділяти 0,25% власного ВВП щороку на допомогу Україні.

Читайте також: Російські аеродроми, з яких злітають бомбардувальники, треба знищити — Зеленський

«Думаю, інші країни мали би послідувати цьому прикладу. І, звісно, вони, особливо ті країни, які мають потужну оборонну промисловість, можуть зробити набагато більше», — зауважив політик.

Він також торкнувся можливості перемоги на виборах у США республіканців. Політик зазначив, що має досвід комунікації з Дональдом Трампом за часів його президентства, та нагадав, що США ухвалили низку дуже важливих рішень щодо посилення Альянсу та покращення координації між союзниками. Науседа хоче «представити аргументи, чому присутність США в Європі, в регіоні Балтії є найкращим стримуванням проти російської агресії».

«Я думаю, це буде внеском у стабільність усього регіону. Моїм завданням, і моїх колег, буде переконати нову адміністрацію, якщо вона буде новою, продовжувати політику трансатлантичного зв’язку, оскільки це дуже важливо для безпеки Європи, і Європа це чудово розуміє», — зазначив Науседа.

Як повідомлялось, 4-й саміт Європейської політичної спільноти проходить 18 липня неподалік Оксфорда. Участь у ньому беруть 27 країн, у тому числі Президент України Володимир Зеленський.

Фото: V.Raupelio/LRT.lt

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com