Стефанішина обговорила з Консультативною групою ЄС календар вступу для України
Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина обговорила з Консультативною групою високого рівня з питань вступу України до ЄС пріоритети та календар заходів на шляху до ЄС.
Про це повідомив Офіс Стефанішиної у Фейсбуці за підсумками зустрічі в рамках першого візиту групи до України, передає Укрінформ.
До Консультативної групи входять 11 колишніх єврокомісарів, міністрів та послів з Ісландії, Латвії, Литви, Естонії, Фінляндії, Норвегії, Швеції та Данії із власним досвідом вступу їх країн до ЄС. Її візит розпочався з переговорів зі Стефанішиною.
Учасники обговорили очікування України у контексті вступу до ЄС, пріоритети та календар, а також можливості взаємодії з Консультативною групою на цьому шляху. Експерти групи, зокрема, розповіли, як їхній досвід може допомогти Україні просуватись динамічно у процесі вступу до ЄС, зауважив Офіс віцепремʼєрки.
«Ми вдячні Північно-Балтійській групі за цю ініціативу, та раді вітати вас вперше у Києві. Тепер, коли процес вступу України до ЄС формально розпочався, перед нами стоїть новий виклик – рухатися вперед, зберігаючи високий темп. Сьогодні ми обговорили архітектуру переговорного процесу та наших очікувань від кожного з етапів», – зазначила Стефанішина.
Вона додала, що попереду два дні зустрічі Групи з міністерствами, парламентаріями та громадянським суспільством.
Читайте також: Єврорада підтвердила непохитну підтримку України — підсумковий документ саміту
У зустрічі також взяли участь заступник міністра закордонних справ України Євген Перебийніс та директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Олександр Ільков.
Офіс Стефанішиної поінформував, що Консультативна група виступає в межах головування Швеції в Північно-Балтійському співробітництві та була започаткована у квітні 2024 року міністром закордонних справ Швеції Тобіасом Білльстремом у присутності міністрів країн Північної Балтії. Ініціативу фінансує Швеція.
Як повідомляв Укрінформ, 9 липня в Брюсселі розпочалась перша двостороння зустріч Україна-ЄС щодо оцінки адаптації українського законодавства до права Європейського Союзу.
Під час офіційного скринінгу Європейська комісія спільно з країною-кандидатом на членство в ЄС аналізують відповідність національного законодавства країни-кандидата відповідному acquis ЄС (праву ЄС). Скринінг відбувається за 33 переговорними розділами, які згруповані за 6 кластерами (тематичними блоками).
Читайте також: Україна рухається до членства в Євросоюзі у безпрецедентному темпі — ОП
За результатами скринінгу Єврокомісія підготує звіт щодо відповідності законодавства України праву ЄС по кожному переговорному кластеру. З цього документу буде остаточно зрозуміло рівень відповідності і подальший обсяг роботи.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий