Резервний фонд, з якого фінансують термінову відбудову та фортифікації, майже пустий
У Резервному фонді держбюджета, з якого уряд виділяє кошти на термінові потреби відбудови та фортифікації, залишилося всього 592 млн гривень з 56 млрд грн передбачених на 2024 рік.
Про це у подкасті ЕП «Хроніки економіки» розповіла голова бюджетного комітету парламенту Роксолана Підласа.
В рамках збільшення видатків бюджету на пів трильйона гривень, з яких 495 млрд грн спрямують на військо, уряд також пропонує виділити 4,5 млрд грн на поповнення Резервного фонду держбюджету. З цього фонду фінансуються термінові видатки на відбудову та відновлення, а також оборонні потреби та будівництво фортифікацій.
«Під час ухвалення бюджету у Резервний фонд заклали близько 42 мільярдів гривень. Протягом цього року Кабмін збільшив його розмір до 56 мільярдів. Однак з цієї суми наразі залишилося лише 592 мільйони», — зазначила Підласа.
Також доступна скорочена текстова версія: «Ми ще повернемося до ідеї підвищення ПДВ». Голова бюджетного комітету Підласа про перегляд податків
Детальніше про зміни читайте у матеріалі: Треба фінансувати війну. Які податки зростуть
Нагадуємо:
До кінця року бюджету не вистачає пів трильйона гривень для фінансування сектору оборони. Як наслідок, уряд Мінфін розробив проєкт змін до бюджету на відповідну суму.
Наповнювати бюджет планують з чотирьох основних джерел: 125 млрд грн з підвищення та запровадження нових податків, 126 млрд грн від заощадження на обслуговуванні і погашенні державного боргу, 160 млрд грн — від розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), 89 млрд грн — перевиконання існуючих податків і зборів.
Пропонується збільшити ставку військового збору з 1,5% до 5% для фізосіб, запровадити військовий збір для юридичних осіб у розмірі 1% від доходу, запровадити військовий збір для ФОПів першої, другої та четвертої груп у розмірі 800 грн на місяць, запровадити військовий збір для ФОПів третьої групи у розмірі 1% від доходу.
Такий підхід викликав критику. 13 аналітичних центрів запропонували Кабінету міністрів підвищити ПДВ, а не військовий збір. Початкова пропозиція уряду передбачала підвищення ставки ПДВ з 20% до 22-23%, військового збору — з 1,5% до 5%. Крім того, очікувалося, що останній сплачуватимуть і фізособи-підприємці.
У Мінфіні вважають, що пропонують найбільш м’який варіант фінансування додаткових військових потреб серед усіх можливих. Передбачалося, що бюджетний та податковий законопроєкти ухвалять в обох читаннях у липні, проте 23 липня у роботі українського парламенту оголосили перерву до серпня.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий