Україна відтепер матиме голос при прийнятті рішень, які визначають роботу МКС
Після ратифікації Римського статуту Україна матиме голос при прийнятті рішень, які визначають роботу Міжнародного кримінального суду.
Про це у Фейсбуці поінформував генпрокурор Андрій Костін, передає Укрінформ.
«Історичний момент. Парламент ухвалив законопроєкт про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду. Україна вже понад 10 років визнає юрисдикцію Суду. Українські прокурори співпрацюють з МКС на щоденній основі. Тепер ми матимемо свій голос при прийнятті рішень, які визначають його діяльність», — заявив Костін.
Він переконаний, що для РФ нехтування законом та мораллю — це усвідомлена політика.
«Україна ж захищає себе і вживає всіх заходів для дотримання норм та принципів міжнародного права. Сьогодні ми вкотре довели прихильність цінностям вільного світу. Обʼєднані переможемо», — написав генпрокурор.
Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила закон про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду та поправок до нього.
Читайте також: Кулеба — про ратифікацію Римського статуту: Україна зробила важливий крок до членства в ЄС
Римський статут набере чинності для України у перший день місяця, який настає після 60-го дня з дати здачі на зберігання генеральному секретарю Організації Об’єднаних Націй ратифікаційної грамоти.
Документ про ратифікацію Римського статуту передбачає, що Україна не визнаватиме юрисдикцію Міжнародного кримінального суду з воєнних злочинів протягом 7 років, якщо йтиметься про українських громадян.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий