TodayUA.com


Останні новини

Зеленський обговорив з очільником МЗС Литви військову підтримку і спільне виробництво дронів

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Підтримка України для ЄС є не проявом альтруїзму, а питанням власного захисту

Сентябрь 24
00:20 2024


У протистоянні російській агресії Україна бореться не лише за власне виживання, але за цінності й ідеї, на яких оснований демократичний світ, тож для ЄС підтримка України не є проявом альтруїзму, це питання захисту власної свободи.

Про це в понеділок у Нью-Йорку під час виступу на щорічному форумі під егідою університету Concordia, що відбувся в межах заходів навколо Генасамблеї ООН, заявила президентка Європарламенту Роберта Мецола, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Більше двох з половиною років Україна потребує нашої уваги, зі зрозумілої причини. Ми розуміємо, що Україна бореться не лише за власне виживання, але за ті самі цінності й ідеї, які тримають нас разом (ЄС і США — ред.), як глобальні демократичні спільноти. Те, як ми будемо відповідати, — це лакмусовий тест нашого політичної покоління», — зазначила Мецола.

Вона підкреслила, що для неї та для Європейського парламенту відповідь на «український виклик» є дуже чіткою: Європа повинна і буде стояти поряд із Україною, так довго, як це буде необхідним.

«Це не той випадок, не прояв альтруїзму або гучних заяв. Ми стоїмо разом з Україною, тому що ми виступаємо за демократичний світовий порядок. Тому що ми розуміємо, — якщо б план Путіна захопити Київ виявився успішним, — він би не зупинився там. Його агресія була б продовжена, щоб зруйнувати цінності та системи, над будівництвом яких ми якими ми так довго і так напружено працювали. Ми знаємо, що ціна бездіяльності була б набагато вищою, Ми не маємо це прийняти, і не лише говорити про це, але й надати рішучу підтримку», — наголосила президентка Європарламенту.

Вона зауважила — на певний час Європа дозволила собі зануритися у хибне почуття безпеки, коли здавалося, що лінії кордонів на європейській мапі вже ніколи не перетинатимуть жодні армії. Але реальність виявилася іншою.

Роберта Мецола наголосила — наразі демократичному світу не можна відводити погляд від України, але водночас потрібно зробити все можливе, щоб досягти деескалації напруги на Близькому Сході, та розірвати коло насильства.

Читайте також: Пошук миру в Україні є можливим виключно за поваги до Хартії ООН – Боррель

«Ми завжди будемо просувати мир, і він має бути справедливим, — із гідністю і свободою. Ми можемо це зробити лише тоді, коли ми будемо робити це разом», — підсумувала президентка Європарламенту.

Як вже повідомлялося, Нью-Йорку розпочинає роботу чергова, 79 сесія Генеральної Асамблеї ООН. 22-23 вересня, перед початком дискусій високого рівня, проходить Саміт майбутнього, на якому країни світу погодили так званий Пакт майбутнього, який визначає головні напрямки реформування ООН та підвищення ефективності її роботи.

24-28 та 30 вересня відбудуться традиційні загальні дебати високого рівня. Тема цьогорічних дебатів — «Нікого не залишити осторонь: спільні дії в ім’я миру, сталого розвитку та людської гідності для нинішнього і майбутніх поколінь».

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com