TodayUA.com


Останні новини

AMD звільняє близько 1000 працівників через “можливості зростання”

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Росія вдвічі переплачує за "тіньові" чипи американських компаній для своїх ракет

Октябрь 03
18:16 2024

Росії вдається в обхід санкцій закуповувати електронні компоненти західних компаній для своїх ракет, вдвічі переплачуючи за них.

Про це пише агентство Bloomberg.

Здебільшого для виробництва ракет використовують чипи американських і європейських компаній, свідчить розслідування Bloomberg на основі даних української розвідки та Київської школи економіки. Поставки йдуть здебільшого через китайські та гонконзькі фірми-одноденки.

Найбільше використовуються компоненти американських Analog Devices (21% із 3871 компонента, знайдених в уламках російських боєприпасів) і Texas Instruments (14%). Згідно з митними даними, чипів однієї тільки Analog Росія отримала минулого року на $326 млн.

Заходи експортного контролю змушують Росію платити за продукцію Analog у два з гаком рази більше, ніж до 2022 року, каже консультантка зі стратегічних проєктів КШЕ Олена Білоусова. Посередники знають, що у Росії мало альтернативних джерел закупівель, і роблять націнку.

Близько двох третин закуплених Росією компонентів Analog становлять інтегральні схеми, які входять до числа 50 деталей, віднесених міністерством торгівлі США до категорії пріоритетних через їх використання в системах озброєння. Але також є компоненти подвійного призначення, такі як контролери стандартного інтерфейсу RS-232, виявлені в ракеті «Іскандер».

У серпні 2024 р. через офіційних дистриб’юторів можна було придбати близько 86 000 штук RS-232, а через неавторизованих продавців — більше ніж 4 млн, каже Метью Габер, виконавчий директор нью-йоркської Cofactr, що допомагає автоматизувати закупівлі електроніки та щоденно відстежує дані про запаси у сотень дистриб’юторів.

Нагадаємо:

Російська крилата ракета «Іскандер-К», яка 19 серпня 2023 року вдарила по центру Чернігова і вбила 7 людей, зокрема 6-річну дівчинку, містила у навігаційній системі мікросхеми з США.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com