TodayUA.com


Останні новини

Словаччина хоче продовження винятку з нафтового ембарго проти РФ

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Російські компанії масово скаржаться на дефіцит мігрантів

Октябрь 08
11:49 2024

Більша частина опитаних російських компаній заявили про нестачу трудових мігрантів.

Про це повідомляє The Moscow Times з посиланням на опитування hh.ru.

Більша частина (53%) російських компаній заявили про нестачу іноземних робітників, а 46% зазначили, що тою чи іншою мірою задоволені поточними обсягами найму мігрантів.

Згідно з дослідженням, найбільш потрібними залишаються робітники (53%), будівельники (35%), лінійний обслуговчий (25%) і виробничий персонал (23%).

При цьому в російських компаніях найчастіше працюють співробітники з країн СНД і ЄАЕС (48%). Також присутня робоча сила з Євросоюзу та Азії (КНР, КНДР, В’єтнам, Таїланд, Камбоджа та ін.). На країни Африки (ЦАР, Нігерія, Зімбабве та ін.) і Близького Сходу (ОАЕ, Йорданія, Ізраїль та ін.) припадає по 10%.

Під час аналогічного опитування Російського союзу промисловців і підприємців про складнощі із залученням трудових мігрантів повідомили дві третини компаній. З них 56% назвали основною проблемою відсутність на ринку праці необхідних фахівців, а 38% — те, що претенденти на вакансії не можуть скласти іспит з російської мови.

Майже кожна п’ята компанія (19%) поскаржилася на обмеження щодо найму, запроваджені регіонами, або пряму заборону на регіональному рівні приймати мігрантів на роботу.

Крім того, понад 12% компаній повідомили, що їм не вистачає виділених державою квот для мігрантів, а 6,3% — що висококваліфіковані іноземці не можуть отримати дозвіл на в’їзд.

Водночас з опитування РСПП випливає, що дефіцит кадрів спостерігається у 82,8% компаній.

Повідомляється, що найчастіше (у 42% випадків) організації не можуть заповнити 5-15% вакансій, 37% організацій вказали, що в них дефіцит становить 1-5% зайнятих, 11% оцінили нестачу фахівців у діапазоні 15-30% штату. При цьому понад 40% організацій вказали, що їм великою мірою не вистачає низькокваліфікованих співробітників.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com