Написати заяву на звільнення простіше, ніж реформувати МСЕК
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко вважає, що написати заяву на звільнення у зв’язку з останніми подіями навколо МСЕК простіше, ніж реформувати медико-соціальні експертні комісії.
Про це урядовець сказав у середу на брифінгу щодо ліквідації МСЕК, відповідаючи на запитання, чи збирається він подати у відставку, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Повірте, заяву написати, напевно, простіше, ніж реформувати МСЕКи», — сказав Ляшко.
Говорячи про політичну відповідальність, міністр заявив, що є розуміння щодо того, де є чия сфера підпорядкування, і уточнив, що у його відповідальності немає вертикалі МСЕК. «Ми як МОЗ є регулятором. Я не призначаю і не звільняю керівників МСЕКів. Я призначаю і звільняю керівника центрального МСЕК, і він був вчора звільнений моїм наказом», — пояснив глава МОЗ.
Міністр нагадав, що в Україні не має бути МСЕКів із 1 січня.
Читайте також: МСЕК ліквідують із 31 грудня — Зеленський ввів у дію рішення РНБО
«Ми цієї стратегії і притримуємося. Потенційно ми розраховували пізніше (це — ред.) запустити. Зараз ми побачили, що потрібно пришвидшувати нашу роботу, і за ці два місяці буде надолужено все те, що розраховували зреалізувати у 2025 році. Політичні рішення прийнято, і думаю, що все нам вдасться», — вважає Ляшко.
Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський у вівторок провів засідання Ради нацбезпеки і оборони по ситуації з медико-соціальними експертними комісіями і зловживаннями посадових осіб різних державних органів із отриманням інвалідності.
Зокрема, на ньому йшлося про встановлення багатьох фактів порушень та очевидно фальшивих інвалідностей посадовців.
«Були, на жаль, дуже непереконливі доповіді міністра охорони здоров’я України та міністра соціальної політики України», — заявив Зеленський.
Серед іншого, на цьому засіданні РНБО було обговорено і ситуацію в органах прокуратури України. Президент заявив після засідання про необхідність кадрових рішень і про те, що має бути і персональна відповідальність через цю ситуацію в центральних органах влади – по вертикалі контролю за МСЕК.
За підсумками цієї розмови генпрокурор Андрій Костін написав заяву про звільнення.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що було звільнено керівництво Центральної медико-соціальної експертної комісії та керівники профільного департаменту Міністерства охорони здоров’я, який відповідає за координацію діяльності МСЕК.
Заступниця керівника Офісу Президента Ірина Верещук заявила, що після засідання РНБО, яке було проведено за численними фактами порушень МСЕК і фальшивих інвалідностей для посадовців, вже були прийняті перші кадрові рішення, і надалі будуть обговорюватися і інші кадрові рішення.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий