Українці назвали реформи, які вважають найважливішими
Українці вважають найважливішими реформи у сферах боротьби з корупцією, національної безпеки і судової системи.
Про це повідомив директор Соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович на презентації в Укрінформі результатів соціологічного дослідження «Успіх чи ні? Як українці оцінюють реформу сектору правопорядку та підтримку з боку ЄС».
«На першому місці з величезним відривом — 74% — українці вказали, що боротьба з корупцією є найбільш важливою реформою в Україні. Звичайно, говорили вони і про реформу нацбезпеки і оборони, і про реформу судової системи — вони отримали по 36% підтримки. Решта реформ набрали значно менше, бо, у принципі, всі наші реформи мають або можуть зводитися до боротьби з корупцією», — сказав Антипович.
Водночас, за його словами, 84% українців не вважають ефективною боротьбу з корупцією.
«Те саме ми говоримо про реформу судової системи та прокуратури — понад 70% не задоволені нею. Реформа нацбезпеки і оборони… на третій позиції з дуже рівними показниками, тобто, наскільки українець задоволений, настільки ж він і незадоволений її проведенням», — пояснив Антипович.
Читайте також: Українці вважають найбільш актуальною підтримку ЄС у боротьбі з корупцією
Соціолог зазначив, що реформою поліції задоволені майже 40% українців, незадоволені — 57% опитаних. При цьому реформа поліції, як і реформа митниці, є пріоритетними для 10% респондентів.
Речниця Міністерства внутрішніх справ Мар’яна Рева, коментуючи ці результати, зауважила, що за час проведення реформи поліції зроблено дуже багато, однак визнала, що «потрібно зробити більше». «Звісно, в умовах воєнного стану всі ці процеси не так швидко проходять… Працюємо у цьому напрямку, залучаючи у тому числі міжнародних партнерів», — запевнила вона.
Щодо реформи митної системи, то, за даними соціологів, нею задоволені близько 30% українців, незадоволені понад 50% респондентів.
Водночас дві третини українців позитивно оцінюють цифрову трансформацію в країні, а в контексті забезпечення гендерної рівності змінами задоволена половина опитаних, зазначив Антипович.
Загальнонаціональне опитування провела Соціологічна група «Рейтинг» на замовлення Консультативної місії ЄС в Україні в період з 24 по 29 вересня 2024 року. Вибірка склала 2000 респондентів, що представляють доросле населення України (за винятком тимчасово окупованих територій та територій, на яких відсутній український мобільний зв’язок). Похибка становить не більше 2,2% з довірчою ймовірністю 0,95.
Опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв’ю із застосуванням комп’ютера).
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий