Буде катастрофічною помилкою, якщо Захід погодиться віддати Росії хоч сантиметр української землі
Польський лідер підкреслив, що попри різні політичні суперечки між Польщею та Україною, він залишається на своїй позиції: Київ має отримати все необхідне для досягнення повної перемоги в оборонній війні з Росією, що важливо як для Києва, так і всієї Європи. Дуда наголосив, що згода Заходу на передачу Росії хоча б сантиметра української території була би «катастрофічною помилкою».
Відповідаючи на запитання, чи в умовах значної чисельної переваги Росії Україна реально може повернути собі всі окуповані території, президент Польщі сказав: «Якщо ви такі великодушні до Росії, то чому б не дати їм шматок вашої землі?».
«На якій підставі, мушу запитати, Росія заслуговує на будь-що, особливо на чужу територію?» — підкреслив президент РП.
Читайте також: Одним із пріоритетів Польщі під час головування в ЄС буде євроінтеграція України — Дуда
Дуда наголосив, що проєкт «Щит Схід», який зараз реалізовує Польща, є «новою версією залізної завіси».
«Деякі політики на Заході дивляться на це з жахом. Останнє, що вони хочуть бачити, це відновлення залізної завіси. Я скажу так: якщо безпека моїх співвітчизників має бути забезпечена шляхом підняття знову залізної завіси, то гаразд, залізна завіса буде. Головне, щоб ми були на її вільному боці»,- підкреслив Дуда.
Читайте також: Проєкт «Щит Схід» базується на українському досвіді — польський дипломат
Як повідомляв Укрінформ, Варшава до 2028 року в межах масштабної програми “Щит Схід” збудує на кордоні з Росією і Білоруссю 700 км укріплення, системи викриття й оповіщення, передові бази, логістичні вузли й системи протидії безпілотникам тощо.
В інтервʼю Укрінформу тимчасовий повірений Польщі в Україні Пьотр Лукасевич заявив, що проєкт «Щит Схід» призначений для захисту від вторгнення з боку Росії й Білорусі і базується на українському досвіді.
У 2022 році Польща побудувала на кордоні з Білоруссю загородження заввишки 5,5 м і завдовжки 186 км, а також встановила сучасну систему електронного моніторингу.
Це було відповіддю на штучне створення від літа 2021 року Білоруссю та Росією так званого міграційного тиску на кордоні РБ з Польщею та балтійськими країнами.
Фото: Zbyszek Kaczmarek, FORUM
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий