TodayUA.com


Останні новини

Очікування Трампа щодо завершення війни в Україні зсунулися до Великодня

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Голова Асамблеї держав-учасниць Римського статуту МКС привітала Україну з приєднанням

Декабрь 03
06:00 2024


“Користуючись нагодою, я хочу привітати нову країну, яка стає учасницею Римського статуту, – Україну. Рішення України передати на зберігання свою ратифікаційну грамоту стосовно долучення до Римського статуту є важливою подією. 1 січня 2025 року набуде чинності ратифікація Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС), що є значним кроком, і від імені Асамблеї держав-учасниць я хотіла би привітати Україну з цим важливим кроком”, — сказала вона.

Голова МКС, суддя Томоко Анаке, яка видала ордер на арешт Путіна, під час свого виступу також привітала Україну, і зазначила, що цьогоріч уперше після приєднання до Міжнародного кримінального суду (МКС) Вірменія візьме участь у сесії Асамблеї.

“Ми тепло вітаємо Вірменію як державу-учасницю Римського статуту. Ми також вітаємо Україну, яка в жовтні передала на зберігання свою ратифікаційну грамоту та стане державою-учасницею з 1 січня 2025 року, що збільшить кількість держав-учасниць до 125 вперше в історії суду”, — сказала вона.

Вона також підкреслила, що кількість ордерів на арешт, які чекають на виконання, продовжує збільшуватись та закликала держави-учасниці виконувати зобов’язання щодо Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС).

Читайте також: В Україні за 1000 днів війни зафіксували понад 140 тисяч воєнних злочинів

“Ситуація викликає занепокоєння. Деякі держави-учасниці приймають на своїй території осіб, яких розшукує суд, а також деякі не виконали свої зобов’язання щодо співпраці з судом. Ми рішуче закликаємо держави-учасниці виконувати свої зобов’язання відповідно до взятих зобов’язань при підписанні Римського статуту”, — наголосила Анаке.

Як повідомляв Укрінформ, у нідерландській Гаазі 2 — 7 грудня проходитиме 23-тя сесія Асамблеї держав-учасниць Міжнародного кримінального суду (МКС). На щорічних сесіях Асамблея розглядає низку питань, включно з бюджетом суду, внески, а також звіти про діяльність МКС.

Як повідомлялося раніше, Палата попереднього провадження МКС (Міжнародного кримінального суду) дійшла висновку, що Монголія не співпрацювала щодо арешту та видачі Володимира Путіна, і передала питання до Асамблеї держав-учасниць.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com