Шольц не бачить потреби обговорювати зараз розміщення миротворців в Україні
Канцлер ФРН Олаф Шольц вважає, що будь-які розмови про можливість розміщення в Україні в майбутньому європейського миротворчого контингенту є передчасними.
Про це він заявив, коментуючи журналістам результати Європейської ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.
За словами німецького політика, це питання не обговорювалось на зустрічі керівників держав-членів ЄС у Брюсселі в четвер. Відповідаючи на запитання про нібито небажання Берліна говорити про можливу участь у європейському миротворчому контингенті після завершення бойових дій в Україні, Шольц запевнив, що і він, і український президент згодні, що «третій і четвертий кроки не повинні робитися раніше за перший».
«Питання про те, як може виглядати конкретна конструкція архітектури безпеки після укладення мирної угоди, зараз не може обговорюватися серйозно. Але це має бути щось, що, з нашої точки зору, також буде структуроване в трансатлантичний спосіб. Тож не було жодної дискусії про сухопутні війська чи щось подібне, тому що це взагалі не тема, якщо я можу так сказати. Зараз було б помилкою детально обговорювати це тут», — заявив Шольц.
Серед своїх зусиль з пошуку шляхів до миру Шольц згадав свої зустрічі та телефонні дзвінки з Президентом України, російським лідером Путіним і обраним американським президентом Трампом, з яким він поговорив удруге 19 грудня.
«Для мене це важливо, тому що нам потрібна скоординована політика між Європою та США та між Німеччиною та США. Саме в цій ситуації я вважаю за необхідне об’єднати зусилля. Моє враження: це також цілком можливо, і нам вдасться не залишити Україну на самоті і зробити все можливе, щоб вона залишалася суверенною, щоб її не гальмували на шляху до Європейського Союзу. Це сильна нація з дуже великою власною армією, яку ми всі споряджаємо разом. Водночас вбивства мають припинитися», — заявив Шольц.
При цьому він відмовився надавати більше подробиць своєї телефонної розмови з Дональдом Трампом. Німецький політик лише зауважив, що «дуже впевнений», що США та Європа продовжуватимуть підтримувати Україну, але, звичайно, з чіткою перспективою, що для України буде справедливий мир, який захищає її суверенітет.
Водночас Шольц повторив, що підтримка України має бути організована таким чином, щоб не було ескалації війни, війни Росії з НАТО.
«Це дуже зрозуміло. Водночас вона має бути настільки сильною, щоб не було продиктованого миру. Україна має залишатися незалежною та бути здатною захистити свій суверенітет», — заявив глава німецького уряду та запевнив, що він в усіх дискусіях наполягає на тому, що «жодне рішення не може прийматися через голови українців – і, до речі, не через голови європейців».
Читайте також: Зеленський підтримує ініціативу Макрона щодо миротворчого контингенту в Україні
Як повідомлялось, Президент України взяв участь у засіданні Європейської ради 19 грудня та окремій зустрічі лідерів кількох європейських країн і керівництва НАТО в Брюсселі.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий