TodayUA.com


Останні новини

Зеленський призначив Полозуна головою Бучанської РДА

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

У «Земельному банку» кажуть, що сільрада на Одещині блокує аукціони: звернулися до НАБУ

Декабрь 24
12:46 2024













Посилання скопійовано

ТОВ «Державний земельний банк» зіткнувся зі спротивом з боку Петровірівської сільської ради на Одещині, яка блокує передачу в суборенду 5,4 тис. га державних сільськогосподарських земель через прозорі аукціони.

Про це повідомляє пресслужба підприємства.

Мова йде про 81 земельну ділянку у Березівському районі Одеської області, що перебували у постійному користуванні державного підприємства під управлінням Міністерства юстиції.

На початку реалізації проєкту «Земельний банк», а саме на етапі погодження проєкту розпорядження про вилучення й передачу земельних ділянок у постійне користування, Петровірівська сільська рада подала позов до суду з вимогою визнати ці землі комунальними.

«Місцева влада посилається на Земельний кодекс, згідно з яким землі за межами населених пунктів мають належати територіальним громадам. Проте в кодексі є важливе виключення: землі, що перебувають у постійному користуванні, не підпадають під цю норму», — зазначено в повідомленні.

Там також повідомили, що у липні, після ухвалення розпорядження Кабміну, за яким ці землі були вилучені у державного підприємства та передані у постійне користування державного оператора «Земельного банку», сільська рада подала до суду заяву про забезпечення позову. У результаті суд наклав арешт та заборонив проводити будь-які дії з земельними ділянками, зокрема передачу їх в оренду та суборенду. Наразі розпорядник земель навіть не передає їх «Державному земельному банку» в оренду.

«Здавалося б, місцева влада повинна бути зацікавлена у збільшенні доходів громади. Натомість ми стикаємося зі спротивом і блокуванням прозорих процедур, які можуть принести користь як державі, так і громаді та місцевим аграріям. На сьогодні, середня вартість гектара державних земель в результаті аукціонів складає близько 28 тисяч гривень, а зростання вартості фіксується у 8 разів.

З урахуванням цього, потенційні доходи від суборенди 5,4 тисяч гектарів земель на Одещині, можуть складати понад 100 мільйонів гривень щорічно, 16 мільйонів (12% від НГО) з яких вже були б гарантовано сплачені», — зазначив генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк», Ярослав Ярославський.

В «Державному земельному банку» наполягають на необхідності законного та прозорого процесу передачі землі в користування, ефективного управління та обробітку цих земель. Тому докладатимуть зусиль, аби розблокувати ці землі й відкрити до них доступ для аграріїв.

З жовтня державний оператор домагається залучення його як третьої особи у справі щодо передачі земель в Одеській області. Однак рішення з цього питання не було прийнято. Оскільки такі дії місцевої влади затягують процес передачі земель в суборенду та забезпечення надходжень до державного й місцевого бюджетів, ТОВ «Державний земельний банк» звернулося до НАБУ.

Читайте також: Депутати, бізнесмени, місцеві «князьки». Хто заробляє на тюремних землях

Нагадаємо:

На онлайн-аукціонах із суборенди сільськогосподарських земель 68% переможців — це невеликі фермерські господарства та підприємства.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com