TodayUA.com


Останні новини

Заступницю міністра Величко-Трифонюк звільнять за образу ветерана

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Британська розвідка прогнозує труднощі для економіки РФ

Январь 03
20:46 2025













Посилання скопійовано

Рішення Центрального банку Росії (ЦБР) утримувати ключову ставку на рівні 21% може посилити дисбаланс в економіці країни.

Про це у соцмережі X пише Міністерство оборони Великої Британії із посиланням на дані розвідки, передає Укрінформ.

Аналітики зазначають, що 20 грудня 2024 року ЦБР схвалив рішення утримувати ключову ставку на рівні 21%, що знаменує відхід банку від нещодавніх намірів боротьби з інфляцією. На останньому засіданні у листопаді ЦБР підвищив ключову ставку з 19% до 21%, що стало найвищим показником із початку повномасштабної російсько-української війни.

У зведенні йдеться, що російський бізнес все частіше критикує високі процентні ставки, однак інфляційний тиск, ймовірно, також посилюється, частково через нещодавню девальвацію рубля.

Експерти зауважують, що у листопаді 2024 року рубль знецінився до найнижчого рівня по відношенню до долара США з моменту вторгнення РФ в Україну у 2022 році (144 рублів за 1 долар США). У розвідці вважають, що падіння вартості рубля імовірно було спричинене оголошенням санкцій проти «Газпромбанку», після чого дані економічної статистики вказують на подальший перегрів російської економіки. У відповідь ЦБР оголосив про припинення купівлі іноземної валюти до 2025 року.

Водночас, йдеться у звіті, курс рубля залишався вищим за 100 за 1 долар США до 20 грудня минулого року, що призвело до широких ринкових очікувань щодо чергового підвищення ключової ставки.

«Рішення ЦБР утримувати ключову ставку на поточному рівні, ймовірно, посилить дисбаланси в економіці через інфляційні ефекти девальвації, дефіцит робочої сили та високі державні видатки», – вважають у Міноборони Британії.

Нагадаємо:

Велика Британія запровадила санкції проти компанії, яку вона описує як важливий елемент російського нафтового ринку.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com