Нова адміністрація США може допомогти Україні досягти гарної угоди
Прийдешня адміністрація Білого дому має необхідні передумови для того, щоб досягти гарної угоди для України щодо завершення війни, розв’язаної РФ, та встановлення довготривалого миру.
Про це заявив у четвер під час пресконференції у Вашингтоні державний секретар США Ентоні Блінкен, передає власний кореспондент Укрінформу.
«Ми бачимо вплив на її (російську – ред.) економіку. Ми бачимо вплив на її майбутнє, її нездатність інвестувати в критично важливі галузі майбутнього, які могли б стати джерелом сил для Росії», — зауважив Блінкен.
Він підкреслив, що тягар, який наклала нинішня адміністрація на РФ, стає все важчим. «Я вважаю, що нова адміністрація перебуває в такій позиції, що коли та якщо українці захочуть і вирішать (проводити переговори – ред.), вона може допомогти досягти гарної угоди», — наголосив держсекретар США.
Блінкен нагадав, що новообраний президент Дональд Трамп весь час говорить про «гарні угоди». Тож для нього, за словами глави Держдепу, відкривається можливість зробити це.
Читайте також: Команда Трампа розглядає санкції проти Росії як важіль впливу для досягнення миру — Bloomberg
При цьому глава американської дипломатії підкреслив, що для гарної угоди насамперед потрібно добитися припинення вогню, яке має бути стійким і довготривалим. Це, за його словами, не повинно дати Путіну можливість перепочити, переозброїтися й повернутися до агресії.
«Будь-яке припинення вогню має включати ефективне стримування, необхідне для того, щоб він (Путін – ред.) не атакував знову. Я вважаю, що це необхідна частина будь-якої гарної й сильної угоди для України», — наголосив державний секретар США.
За його словами, є багато способів зробити це, і чинна адміністрація обговорювала їх із європейськими партнерами, а також ділилася з прийдешньою адміністрацією Трампа.
У цьому зв’язку Блінкен висловив очікування, що наступне керівництво США зможе реалізувати всі попередні досягнення на цьому напрямі та забезпечити, щоб Україна не лише вижила, але дійсно процвітала.
Читайте також: Україна після інавгурації Трампа розраховує на нову динаміку в досягненні миру завдяки силі — Сибіга
Як повідомляв Укрінформ, раніше цього тижня президент США Джо Байден заявив, що коли Путін почав своє вторгнення в Україну, США мали дві задачі. Перша полягала в тому, щоб згуртувати світ на захист України, й друга – уникнути війни між двома ядерними державами. І, за словами Байдена, «ми виконали обидві».
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий