TodayUA.com


Останні новини

Блінкен розповів, яким бачить досягнення миру в Україні

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

експерт розповів про розгляд законопроєкту в Раді

Январь 17
19:32 2025


Утворення Військової поліції є надважливим для військового правопорядку, і зволікання з прийняттям цього рішення неприпустиме.

Таку думку військовий прокурор Західного регіону України (2011 р.), Південного регіону України (2014-2015 рр.) Павло Богуцький висловив в інтерв’ю Укрінформу.

«Законодавчі рішення щодо утворення військового правоохоронного органу – Військової поліції на сьогодні не прийняті», — констатував Богуцький.

Він нагадав, що у чинній Концепції реформування кримінальної юстиції, затвердженій Указом Президента ще 2008 року, передбачалося реформування Військової служби правопорядку у ЗСУ у Військову поліцію з повноваженнями досудового розслідування у кримінальних правопорушеннях, вчинених військовослужбовцями. Декілька законопроєктів, що стосуються Військової поліції, перебувають на розгляді у Верховній Раді. За словами експерта, вони мають системні недоліки, однак після доопрацювання і врахування зауважень фахівців «могли б бути вже давно прийняті як закон».

«У профільному комітеті Верховної Ради діє відповідна робоча група. Однак ефективність діяльності цієї робочої групи настільки низька, що складається стійке враження про навмисне затягування прийняття надважливого для військового правопорядку рішення про утворення Військової поліції», — заявив Богуцький.

При цьому, за його словами, народні депутати «не визнають за Військовою поліцією повноважень щодо здійснення досудового розслідування». У цьому контексті він зауважив, що йдеться про передачу певної категорії кримінальних проваджень із підслідності ДБР до Військової поліції.

Як підкреслив юрист, «жодна відомча зацікавленість не може домінувати над загальнодержавним, національним інтересом».

«В інтересах України – забезпечити ефективний вплив на стан військового правопорядку у Силах оборони в умовах жорстокого збройного конфлікту, обумовленого агресією РФ. Такий вплив може здійснювати виключно військовий правоохоронний орган, Військова поліція, законодавче забезпечення щодо створення якої та організація діяльності мають бути невідкладно вирішеними», — переконаний він.

Читайте також: Рада схвалила за основу законопроєкт про військову поліцію

Як аргументи щодо нагальності утворення Військової поліції він наводить статистичні дані, згідно з якими за січень-грудень 2024 року частка облікованих кримінальних правопорушень, вчинених військовослужбовцями, у загальній структурі злочинності сягає 30%.

Водночас ефективність здійснення досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених військовослужбовцями, за його словами, «вкрай низька – лише у 9% випадків за облікованими у 2024 році військовими кримінальними правопорушеннями винним особам повідомлено про підозру».

«Невже цих аргументів замало, щоб зрозуміти пріоритети діяльності правоохоронної системи воюючої держави, збагнути ціну, яку платить держава за призов на військову службу та розшук тих осіб, які вчинили самовільне залишення військових частин, місця служби, дезертирували з армії? Невже неможливість виконати бойові розпорядження під час ведення оборонних дій через відсутність особового складу, який залишив місце служби, не є аргументом для утворення Військової поліції та надання цьому правоохоронному інституту усіх визначених законом повноважень?» — наголошує Богуцький.

Як повідомлялося, Верховна Ради 19 червня 2024 року прийняла за основу доопрацьований законопроєкт «Про Військову поліцію» (реєстр. №6569-д), яким визначаються правові засади організації діяльності Військової поліції, її загальна структура, завдання та повноваження.

Передбачається, що Військова поліція буде військовим формуванням з правоохоронними функціями, входитиме до складу сектору безпеки і оборони, та основним своїм завданням матиме забезпечення правопорядку і військової дисципліни у Міністерстві оборони, Збройних силах та Державній спеціальній службі транспорту.

Читайте також: Підхід щодо бронювання 50% прокурорів є невірним по суті — експерт

Утворення нового органу військової юстиції відбудеться на базі Військової служби правопорядку у ЗСУ.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com