TodayUA.com


Останні новини

Сибіга назвав два шляхи змусити Росію припинити війну

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Не всім українським галузям буде легко погодитися на синхронізацію із законами ЄС

Январь 19
19:40 2025


Треба покращити комунікацію як з боку української влади, так і європейських партнерів для того, щоб більшість українців не розчарувалися в ідеї європейської інтеграції, коли стане зрозуміло, що членство в ЄС може сильно зачепити інтереси певних груп.

Таку думку в інтерв’ю Укрінформу висловив перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко.

Він зауважив, що якщо йдеться про перший кластер «Основи процесу вступу до ЄС» (Fundamentals), то Україна вже достатньо добре просунулася в цьому напрямку, тому що багато реформ втілювалося ще до отримання статус кандидата. Зокрема, це стосується судової, антикорупційної та реформи медіа тощо.

Але коли йтиметься про секторальні кластери, то, на думку заступника Голови ВР, вони «будуть трохи більше дискусій викликати, тому що це буде бити, так би мовити, по інтересах певних бізнесменів, певних великих бізнесменів, певних сильних галузей».

«Треба буде це комунікувати з українцями більш активно і більш жваво… Ми закликаємо партнерів … спрямовувати більше зусиль на комунікацію. Тому що наразі це наша велика мрія, але коли люди дізнаються про якісь деталі цього, ентузіазм падає. Кількість тих, хто може бути більш обережним до вступу, буде зростати», — сказав Корнієнко.

Він сподівається, що не з’явиться надто багато євроскептиків і вдасться втримати нинішній поступ.

Перший заступник голови ВР зазначив, що законодавство Євросоюзу – широке та охоплює багато сфер.

«Не всім сферам буде легко із цими змінами погодитись. Це буде відбиватися також і на роботі парламенту», — сказав він, прогнозуючи, що почнуться активні дискусії щодо різних питань, «коли з’являться 5 тисяч актів».

Читайте також: У Раді прогнозують «активний січень» — голосуватимуть за євроінтеграційні закони

Як повідомляв Укрінформ, єврокомісарка з розширення ЄС Марта Кос зазначала, що під час Польського головування в ЄС можливо відкрити один або два кластери у переговорах з Україною і Молдовою щодо входження до Євросоюзу та зробити в процесі розширення ЄС протягом пів року більше, ніж було зроблено у цьому контексті протягом минулих десяти років.

Переговори про вступ до Євросоюзу нових держав-членів поділені на 35 розділів-глав, 33 з яких об’єднані у шість тематичних кластерів, які відкриваються почергово. За кожним з розділів Єврокомісія спочатку проводить офіційний скринінг відповідності законодавства України з правовими нормами Євросоюзу.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com