TodayUA.com


Останні новини

Програму Власна справа розширили для більшої кількості підприємств

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Китай знизив закупівлі російського вугілля у 2024 році на тлі санкцій

Январь 20
10:56 2025













Посилання скопійовано

Китай, найбільший імпортер вугілля у світі, у 2024 році зменшив закупівлі російського вугілля, натомість збільшивши імпорт від інших ключових постачальників, зокрема з Австралії, у рік рекордного імпорту вугілля.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Закупівлі Китаю минулого року сягнули історичного максимуму — 547,2 мільйона тонн, що становить рекордні 41% світової торгівлі вугіллям, згідно з дослідженням LSEG.

Минулого року імпорт із провідного постачальника Індонезії зріс на 8% до 236,99 мільйона тонн, хоча це нижче загального зростання імпорту вугілля, яке склало 14,4%.

Росія залишилася другим за величиною постачальником вугілля для Китаю, але стала єдиним ключовим виробником, чиї поставки до Китаю скоротилися у 2024 році. Китайський імпорт із Росії зменшився на 7% порівняно з рівнем 2023 року, до 93,86 мільйона тонн, через санкції, відновлені імпортні мита Китаю та експортні збори, які Росія запровадила протягом року.

Натомість австралійські експортери стали найбільшими вигодонабувачами рекордного імпорту. Поставки з Австралії зросли на 59% порівняно з попереднім роком, до 83,24 мільйона тонн, перевищивши рівень 2020 року — останнього повного року перед тим, як Китай ввів неофіційну заборону на імпорт австралійського вугілля.

У 2020 році Китай імпортував 77,51 мільйона тонн австралійського вугілля, а в 2021 і 2022 роках практично припинив ці закупівлі. Обмеження були скасовані в січні 2023 року на тлі покращення відносин між Пекіном і Канберрою, що також відновило торгівлю ячменем і вином.

Імпорт вугілля з Монголії до Китаю зріс на 19%, до 82,82 мільйона тонн, завдяки покращенню інфраструктури на кордоні. Проте за обсягом постачань Монголія поступилася Австралії та опинилася на четвертому місці.

Нагадаємо:

Імпорт нафти Китаєм від його головного постачальника, Росії, у 2024 році зріс на 1% порівняно з 2023 роком, досягнувши рекордного рівня.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com