TodayUA.com


Останні новини

Єврокомісія розробляє план повного припинення імпорту російського газу

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Угода про стратегічне партнерство між Росією та Іраном не створює нових загроз для України

Январь 20
16:21 2025


Підписання Росією та Іраном угоди про всеосяжне стратегічне партнерство не створює нових значних загроз для України. Основна небезпека полягає у послідовному формуванні Москвою альянсу диктаторів.

Таку думку висловив у коментарі Укрінформу директор Програми російських і білоруських студій Ради зовнішньої політики «Українська призма» кандидат історичних наук Ярослав Чорногор.

«Нових небезпек (внаслідок підписання угоди про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією та Іраном, — ред.) для України я не бачу. Та співпраця, яка була раніше, продовжується. Більше того, як ми бачимо, в цій угоді Крим не визнається (Іраном — ред.) російським… Основна небезпека полягає в тому, що Росія не заганяється в глухий кут, а формує, по суті, авторитарну вісь – підписала угоди з КНДР, з Білоруссю, зараз з Іраном. Таким чином ми бачимо, що формується певний альянс диктаторів», — сказав експерт.

Коментуючи деталі угоди про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією та Іраном, Чорногор зауважив, що передбачена у військово-політичній сфері співпраця «не так становить загрозу, як могло б бути потенційно, як показує, що Іран багато в чому обережний».

На думку експерта, Іран хоче отримати від Росії ядерні та авіаційні технології, а також показати, що він не такий слабкий, як могло б здатися після виходу із Сирії разом з Росією. А Москва у свою чергу демонструє, що має партнера на Близькому Сході. Окрім того, Іран може поділитися з нею власним досвідом обходу санкцій.

Читайте також: Сибіга обговорив із главою МЗС Ізраїлю загрози від посилення військової співпраці Росії та Ірану

Стосовно заяви президента Ірану під час зустрічі з Путіним, що їхні країни зможуть домовитися про будівництво атомної електростанції в Ірані, Чорногор припустив, що може бути укладена окрема угода.

«Але певні напрацювання в цьому напрямі свідчать, що це може зацікавити Іран. Все інше або передбачалося попередньою угодою, або зараз існує по факту», — резюмував директор Програми російських і білоруських студій «Української призми».

Як повідомляв Укрінформ, Росія та Іран 17 січня уклали угоду про всеосяжне стратегічне партнерство. Її підписали у Москві російський диктатор Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пазешкіан. Як повідомляється, договір закріплює статус країн як «стратегічних партнерів» і визначає «правові рамки для подальшого розвитку співпраці на довгострокову перспективу».

За словами іранських і російських офіційних осіб, договір стосується всіх сфер, включно з військовою, енергетичною, фінансовою, науковою тощо.

Наприкінці грудня речник іранського МЗС Есмаїл Багаї сказав російським медіа, що Росія та Іран планують формалізувати відносини, підписавши нову угоду про стратегічне партнерство.

У Міністерстві закордонних справ РФ стверджують, що угода з Іраном розроблялася роками. На початку 2022 року вона була на «стадії завершення».

Нова двостороння угода має замінити 20-річний стратегічний договір, підписаний країнами у 2001 році і продовжений у 2020 році.

Фото: АрміяІнформ

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com