Уряд Німеччини шукає шляхи для подальшої підтримки України
Федеральний уряд Німеччини шукає шляхи для подальшої підтримки України.
Про це сказав речник МЗС ФРН Себастьян Фішер на брифінгу в понеділок, повідомляє кореспондент Укріноформу.
«Потреби України та загроза, з якою вона стикається, настільки великі, що федеральний уряд шукає шляхи та готовий організувати подальшу підтримку… Путін веде проти країни жорстоку холодну війну, і ми перебуваємо в такій ситуації, коли маємо забезпечити підтримку життєво важливих потреб України», — сказав дипломат.
Він нагадав, що Україна перебуває під сильним тиском на всіх фронтах, зазнає постійних повітряних атак, а можливості її протиповітряної оборони ще недостатні.
За словами речника, зовнішньополітичне відомство постійно координує потреби з Міністерством оборони, узгоджує їх з партнерами та з Україною.
Фішер звернув увагу на слова глави МЗС Анналени Бербок, яка напередодні заявила: «Ми завжди знаходили рішення і на тлі масових російських атак (на Україну — ред.) прагнемо забезпечити, щоб ми як федеральний уряд домовилися про те, як ми можемо продовжувати підтримувати Україну».
Читайте також: Вибори у Німеччині: аналітики виявили російську пропаганду на підтримку ультраправої партії
Водночас Фішер зауважив, що країна наразі не має бюджету та керується фінансовим документом «тимчасового управління», а це означає, що можливості обмежені.
На прохання журналістів прокоментувати, чи телефонували Бербок і міністр оборони Борис Пісторіус лідеру консервативної опозиції Фрідріху Мерцу, щоб обговорити питання про додаткові 3 мільярди євро військової допомоги Україні, Фішер сказав, що глава МЗС контактує з лідером опозиції з широкого кола питань, зокрема й щодо України.
Своєю чергою речник Міноборони Мітко Мюллер підтвердив, що телефонна розмова на цю тему відбулася в листопаді, і тоді йшлося про широкий спектр питань, зокрема і «про інший пакет для України та можливе фінансування».
Він нагадав, що в жовтні було сформовано зимовий пакет допомоги на 1,4 млрд євро, і 400 мільйонів євро надійшли безпосередньо за статтею бюджету щодо витрат Міноборони.
Як повідомлялось, уНімеччині триває дискусія щодо додаткових 3 млрд військової допомоги Україні. Канцлер Олаф Шольц вбачає єдину можливість виділення цих коштів у знятті обмежень на нові державні позики («боргового гальма»), натомість консерватори ХДС/ХСС, Вільна демократична партія та «Зелені» пропонують використати для цього кошти зі спеціального фонду.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий