TodayUA.com


Останні новини

Зеленський обговорив із премʼєром Нідерландів інвестиції в оборонну промисловість України

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Google вирішив додатково інвестувати $1 мільярд у конкурента OpenAI

Январь 22
15:40 2025













Посилання скопійовано

Google інвестував понад $1 млрд у компанію Anthropic, яка є конкурентом OpenAI, зміцнюючи свою позицію у стартапі на тлі гонки серед гігантів Кремнієвої долини за розробку передових систем штучного інтелекту.

Про це повідомляє газета Financial Times.

Компанія Alphabet, яка володіє Google, раніше вже інвестувала близько $2 млрд в Anthropic і тепер збільшує свою частку у стартапі.

Anthropic, найбільш відома своїми моделями ШІ сімейства Claude, є одним із провідних стартапів у новій хвилі генеративного ШІ, який створює інструменти для генерації тексту, зображень та коду у відповідь на запити користувачів.

Хоча саме Google створила технологію, на основі якої працюють моделі, такі як Claude та GPT-4 від OpenAI, компанія відстає у комерціалізації цієї потужної технології. Інвестиції в Anthropic є частиною стратегії Google з диверсифікації свого бізнесу у сфері штучного інтелекту та боротьби з сильними конкурентами, такими як Microsoft, Meta та Amazon.

Також повідомляється, що Anthropic перебуває на порозі залучення ще $2 млрд від венчурних інвесторів із Силіконової долини, серед яких Lightspeed Venture Partners. Угода, за словами кількох осіб, знайомих із її деталями, має збільшити оцінку стартапу утричі — до приблизно $60 млрд.

Стартап змагається з такими конкурентами, як OpenAI та xAI Ілона Маска, які разом залучили понад $10 млрд минулого року, а також із Meta (Facebook) та Microsoft.

Доходи Anthropic досягли $1 млрд у річному обчисленні в грудні, що приблизно в 10 разів більше, ніж роком раніше, повідомив один із джерел, знайомий із фінансами компанії.

Попри це, інвестори не очікують, що Anthropic чи її конкуренти стануть прибутковими в найближчому майбутньому через високі витрати на розробку провідних моделей ШІ. Однак вони вірять, що нові прориви у технологіях можуть створити трильйони доларів вартості у перспективі.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com