Росія прагне використати Молдову проти України, але ми дамо відсіч
Молдовська влада дасть відсіч спробам Росії шляхом створення енергетичної кризи у Придністров’ї консолідувати свою незаконну військову присутність у цьому регіоні і використати Молдову проти України.
Про це заявила Президентка Молдови Мая Санду на спільному з Президентом України Володимиром Зеленським брифінгу в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Санду зазначила, що Росія після її безпрецедентних спроб втрутитися у вибори та референдум у Молдові, які виявилися невдалими, влаштувала енергетичну кризу на правому березі Дністра.
«Це прорахована стратегія. Росія прагне створити соціальний та економічний хаос, розпалити напруженість на Дністрі та встановити прокремлівський уряд у Кишиневі. Його кінцева мета — консолідувати свою військову присутність, незаконно дислоковану в Придністровському регіоні і використати Молдову проти України. Президенте Зеленський, дорогий народе України, будьте впевнені — Молдова дасть відсіч», — сказала Санду.
Вона запевнила, що Молдова залишиться надійним сусідом і непохитним прихильником України.
«Ми з Президентом Зеленським обговорили рішення, щоб ця енергетична криза не стала кризою безпеки. Молдова та Україна працюватимуть разом і з ЄС, щоб захистити людей на обох берегах Дністра від шантажу Росії», — зазначила Президентка Молдови.
За словами Санду, сторони також підтвердили спільну відданість мирній реінтеграції Молдови, ключовою передумовою якої є виведення російських військ, незаконно дислокованих на молдовській території.
Читайте також: Зеленський заявив про готовність відправити українських фахівців на Молдовську ДРЕС
Як повідомляв Укрінформ, російський Газпром 28 грудня 2024 року заявив, що припинить постачання газу до Молдови через нібито борги Moldovagaz. Газпром оцінив борг Молдови у 709 млн доларів, однак Кишинів визнає лише 8,6 млн дол. Решта заборгованості – за газ, спожитий Придністров’ям.
У Молдові 16 грудня запровадили режим надзвичайної ситуації в енергетиці. 31 грудня Міненергетики повідомило, що в січні 2025 року більшу частину електроенергії Молдова імпортує із сусідньої Румунії, а 30% забезпечать місцеві ТЕЦ.
«Влада» Придністров’я теж запровадила режим надзвичайної ситуації. Після припинення подачі газу 1 січня там відключили центральне опалення у містах, а газ залишився лише для приготування їжі. Запасів газу, за даними придністровської влади, має вистачити на 20 днів. Молдавська ДРЕС із 1 січня перейшла на генерацію електроенергії на вугіллі.
Читайте також: ISW: Росія використовує енергетичну кризу в Молдові і Придністров’ї для виправдання майбутньої агресії
Із 3 січня у придністровському регіоні почали запроваджувати віялові відключення електроенергії. 4 січня в регіоні зупинили роботу Молдавського металургійного заводу, а в Рибниці призупинив роботу хлібокомбінат, де пекли близько 2 тонн хліба на добу.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий