TodayUA.com


Останні новини

Британія в ОБСЄ засудила поводження Росії з українськими полоненими

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

депутат розповів про стратегію регіонального розвитку

Февраль 06
18:30 2025


В Україні розроблена Державна стратегія регіонального розвитку до 2027 року, а до 16 лютого стратегії розвитку мають ухвалити в регіонах.

Про це голова підкомітету Верховної Ради з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін розповів журналістам під час Національного форуму «Стратегічне планування на регіональному рівні: від відновлення до розвитку», повідомляє кореспондент Укрінформ.

«Має бути три рівні стратегії. Передусім державна, вона вже є, зараз вона до 2027 року. Наступна буде з 2028 по 2034 роки, тому що ми маємо повністю синхронізувалися з умовами Євросоюзу, а у них бюджет семирічного планування. Друга — це регіональна. До 16 лютого мають бути затверджені стратегії всіх регіонів (є припущення, що будуть затверджені не у всіх регіонах через різний рівень підготовки). Третє — це (стратегії, — ред.) в кожній територіальній громаді», — сказав він.

Він додав, що в держави є також концептуальне бачення макрорегіонів. Зокрема, виділяється «глибокий тил», території безпеки, куди входять вісім західноукраїнських областей. Також є центральна Україна, прифронтові території й тимчасово окуповані. За словами Безгіна, щодо кожної з цих зон буде окрема державна політика.

Водночас депутат зауважив, що окремо виділяється зона в 30-70 км від лінії фронту й кордону з Російською Федерацією з Білоруссю. Вона зумовлена тим, що на таку відстань може добити артилерія з боку агресора. Безгін додав, що як правило міжнародні кредитори не фінансують проєкти на таких територіях, адже є ризики руйнування того, що вже збудовано.

Читайте також: Залучення громадянського суспільства до ухвалення рішень на місцях є фактором розвитку громад

«Ми це також маємо підігнати під європейські статистичні стандарти, бо там макрорегіон — це територія від 3 до 7 мільйонів людей. Тому теж можуть бути проблеми, бо в нас навіть деокуповані території знелюднені. Північ Чернігівщини знелюднена, Херсонщина знелюднена, Сумщина — вся прифронтова, прикордонна зона — знелюднені, це окремий виклик», — зазначив він.

Голова підкомітету додав, що стратегічне планування для регіонів допоможе Україні бути конкурентоспроможними перед європейськими інвесторами у майбутньому.

Як повідомляв Укрінформ, під головуванням заступника міністра розвитку громад та територій Олексія Рябикіна у Харкові у січні відбулася сьома сесія «Регіональне стратегічне планування як ефективний механізм відновлення, розвитку та координації».

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com