Працюємо над відкриттям кластеру, який супроводжуватиме державу на шляху до ЄС
Наразі триває робота над відкриттям першого і основного кластеру, який супроводжуватиме Україну впродовж всього шляху до повноправного членства у Європейському Союзі.
Про це повідомив Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук під час конференції «Вступ України до ЄС: формування трансформаційного порядку денного», передає Укрінформ.
«Ми зараз працюємо над відкриттям першого і основного кластеру, який буде супроводжувати нас впродовж всього нашого шляху до Європейського Союзу. Тому що з нього починається, і ним буде завершуватись наш вхід, тому що в бази є фундаментальні речі, які є надзвичайно важливими. Вони говорять і про питання функціонування демократичних інституцій, і про систему державного управління, і про роботу органів правосуддя, і про забезпечення прав і свобод, тобто про все, що охоплюється поняттям Копенгагенський критерій», — поінформував він.
Голова ВР зазначив, що парламентом вже було ухвалено значну кількість законодавчих актів, які наближають державу та її законодавство до ЄС: «Український парламент весь час демонстрував свою єдність навколо питань Європейського Союзу».
«Ми всі повинні зрозуміти, що відповідність нашого українського пазлу Копенгагенським критеріям — невідворотній шлях України до ЄС і наше домашнє завдання, яке маємо зробити для того, щоб стати повноцінним членом Європейської родини», — наголосив спікер українського парламенту.
Читайте також: Єврокомісарка: Для просування переговорів про вступ України в ЄС потрібні одноголосні рішення країн-членів
Стефанчук акцентував, що Верховна Рада швидко і якісно працювала і на етапі отримання кандидатства, і на етапі відкриття перемовин, і надалі працюватиме і робитиме все необхідне для того, щоб держава мала законодавство, що відповідає стандартам Європейського Союзу.
Як повідомляв Укрінформ, Єврокомісія сподівається відкрити два кластери в переговорах з Україною впродовж наступних пів року, але для цього необхідно отримати принаймні три одноголосні рішення країн-членів по кожному із цих кластерів.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий