TodayUA.com


Останні новини

Справедливий мир для України можливий у середньостроковій перспективі

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Китай нарощує будівництво ТЕС, попри обіцянки скоротити викиди

Февраль 15
00:44 2025













Посилання скопійовано

У 2024 році Китай розпочав будівництво вугільних електростанцій загальною потужністю 94,5 ГВт – це найбільший показник за майже десять років.

Про це пише Financail Times.

Дослідники з «Центру досліджень енергетики та чистого повітря» (Crea) та «Глобального енергетичного моніторингу» (GEM) зазначають, що ці темпи суперечать заявам влади про скорочення викидів.

Водночас країна активно розвиває відновлювані джерела енергії: у 2024 році було встановлено 356 ГВт вітрових та сонячних потужностей – це майже дорівнює всій генерації США.

Президент Сі Цзіньпін раніше заявляв, що викиди вуглецю в країні досягнуть піка до 2030 року, а до 2060 року Китай стане кліматично нейтральним.

При цьому Китай є найбільшим у світі джерелом парникових газів, на його частку припадає близько 30% від загальносвітового обсягу викидів.

Однак дослідники вказують на кілька причин, чому Китай продовжує розширювати вугільну генерацію. По-перше, компанії зобов’язані викуповувати законтрактовані обсяги вугільної електроенергії, що не стимулює їх переходити на «зелені» джерела.

По-друге, через відсутність єдиного національного енергоринку регіони самостійно будують ТЕС для регулювання навантаження в мережі, навіть якщо ці потужності не є критично необхідними.

Дослідники також зазначають, що 75% нових вугільних проєктів профінансували вугледобувні компанії, що зацікавлені у збереженні попиту на своє паливо.

При цьому середня завантаженість вугільних електростанцій у країні становить лише 50%, а поява нових потужностей ще більше знизить їх використання.

Нагадаємо:

Видобуток вугілля в Китаї в листопаді зріс на 1,8% відносно того ж місяця минулого року — до 427,98 млн тонн.

Рекордні закупівлі вугілля в Китаї минулого року були зумовлені значним збільшенням поставок з Австралії та Монголії, тоді як обсяги російських поставок фактично скоротилися.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com