TodayUA.com


Останні новини

До «коаліції охочих» готові долучитися 10-12 країн

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Європі досі не вистачає політичної волі допомогти Україні в повному обсязі

Февраль 17
22:16 2025


Про це в коментарі Укрінформу сказав ексміністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс.

«Якщо питання полягає в тому, чи теоретично і технічно Європа, Німеччина мають ресурси, щоб допомогти Україні, то звісно так, ​​це не викликає сумнівів. Європа дуже багатий континент із достатньою спроможністю зібратися з силою, накласти ще більше санкцій на Росію, допомогти Україні відбудуватися, відновити свою промисловість, багато чого. У нас є сили, які б змогли воювати разом з українцями. У нас усе це є. Чого нам бракує, так це політичної волі», — сказав Ґабріелюс.

Він припускає, що в період виборів у ФРН, які відбудуться менш ніж через тиждень, або відразу після виборів, коли нинішній уряд залишиться фактично без мандата, а новий ще не буде сформований, «люди з поганою волею», які стоять на боці Росії, спробують скористатися моментом і будуть наполягати на тому, щоб переговори щодо завершення війни в Україні відбулися. Це загалом буде дуже сприятливий момент для «друзів Путіна».

Читайте також: Україна закликає Європу обрати представника для мирних переговорів

Говорячи про мирну угоду, яку так активно просуває нова адміністрація США, Ґабріелюс не виключив, а навіть назвав «дуже ймовірним», що домовленість укладуть без участі України, не кажучи про європейців.

«Ми не знаємо параметрів угоди, ми можемо лише здогадуватися. З цих здогадок можна зробити висновок, що це може бути не дуже гарна угода. Власне, погана на путінських умовах. І тоді Путін зможе оголосити про дуже сильну свою перемогу. І не тільки проти України, а й проти Заходу, проти США», — сказав ексглава МЗС.

Він водночас вважає, що Путін насправді може бути зацікавлений у тому, щоб укласти цю угоду дуже швидко. Тому що Україна перебуває в не дуже сильній позиції, а Європа слабка, а зараз, після заяв з Вашингтона, ще й шокована.

Читайте також: Стармер назвав головне завдання неформальної зустрічі європейських лідерів у Парижі

У разі, якщо Путін матиме вигідну для себе угоду та буде вважати, що досяг успіху, він може отримати те, що він і хотів: окуповані території, ніякого членства Києва в НАТО, що означає нейтралітет держави, проведення нових виборів в Україні.

При цьому Ґабріелюс зізнався, що його критикують за те, що він «дуже песимістична людина».

Як повідомляв Укрінформ, коментуючи майбутні переговори російської та американської сторін у Саудівській Аравії, Президент Володимир Зеленський наголосив, Україна не братиме в них участі. При цьому, за його словами, Україна не визнає жодних результатів переговорів, які відбудуться без України.

Фото: Ольга Танасійчук, Укрінформ

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com