Рада звернулася до міжнародних партнерів
Верховна Рада ухвалила постанову-звернення до парламентів та урядів іноземних держав, міжнародних організацій та їхніх міжпарламентських асамблей у зв’язку з третіми роковинами від початку повномасштабного збройного вторгнення РФ в Україну.
Про це повідомив народний депутат із парламентської фракції «Голос» Ярослав Железняк у Телеграмі, передає Укрінформ.
Він уточнив, що законодавча ініціатива №13038 була ухвалена 244 голосами народних депутатів.
Верховна Рада України закликає міжнародні організації та країни продовжувати підтримувати Український народ у боротьбі проти збройної агресії Російської Федерації, імплементацію Формули миру та Плану перемоги для відновлення територіальної цілісності України.
Депутати також закликають посилити санкції проти Росії та її військово-промислового комплексу, «тіньового флоту», а також осіб, які сприяють обходу санкцій.
Окрім того, Україна вимагає політичної ізоляції Росії та її виключення з міжнародних організацій, зокрема усунути РФ з числа постійних членів Ради Безпеки ООН, призупинити членство держави-агресора в Парламентській Асамблеї ОБСЄ, виключити її з Ради керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії та не допустити обрання держави-агресора до складу Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї на період 2026-2028 років.
Водночас парламентарії закликають «посприяти Міжнародному кримінальному суду у виконанні ордерів на арешт Володимира Путіна та інших російських воєнних злочинців», їх затриманню та передачі міжнародному правосуддю.
Також народні депутати наголошують на необхідності засудження підтримки Білорусі збройної агресії РФ, а також залучення військовослужбовців Корейської народно-демократичної республіки до бойових дій проти України.
Водночас Україна закликає міжнародних партнерів засудити надання військової техніки та озброєння Росіі з боку Ірану та Корейської народно-демократичної республіки та вжити заходів для негайного припинення її постачання.
Окремо акцентується на необхідності продовження військової та фінансової допомоги Україні, допомоги у відновленні економіки, відбудові.
Також наголошується на важливості збереження культурної спадщини та дотриманні правил поводження та утримання військовополонених, а також активізації зусиль МКЧХ.
Читайте також: Подружжя Зеленських та лідери ЄС і країн-партнерів вшанували пам’ять полеглих у війні
Україна закликає партнерів сприяти безпечному поверненню військовополонених і цивільних осіб, насамперед дітей та жінок, депортованих або примусово переміщених у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України, зокрема консолідувати зусилля з пошуку та призначення держави-покровительки України у питаннях повернення військовополонених та незаконно утримуваних цивільних осіб.
Верховна Рада закликає до єдності для відновлення миру в Україні, Європі та світі.
Як повідомляв Укрінформ, пленарне засідання Верховної Ради у Національний день молитви розпочалося з виконання духовного гімну України «Боже великий, єдиний».
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий