Спецтрибунал щодо злочину агресії РФ доповнюватиме, а не замінюватиме роботу МКС
Для завершення архітектури міжнародного кримінального правосуддя необхідним є створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, який доповнюватиме роботу Міжнародного кримінального суду (МКС).
Як передає Укрінформ, про це заявив Посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України, Агент України у Міжнародному суді ООН Антон Кориневич під час експертного заходу у штаб-квартирі ООН у Відні.
«Хоча міжнародне кримінальне правосуддя має важливі досягнення у боротьбі з геноцидом, злочинами проти людяності та воєнними злочинами, прогрес щодо злочину агресії є дуже обмеженим. На відміну від інших основних міжнародних злочинів, МКС стикається з об’єктивними труднощами в отриманні юрисдикції щодо злочину агресії», — сказав він.
За словами Кориневича, зараз «настав час завершити архітектуру міжнародного кримінального правосуддя».
«Нам потрібно заповнити прогалину і створити Спеціальний трибунал, який би мав конкретну юрисдикцію щодо злочину агресії проти України. Агресивна війна, яку Росія веде проти України, є найбільшою агресивною війною в Європі з 1945 року, і правова відповідь на неї має бути відповідною і нагадувати ту, яку міжнародна спільнота застосувала для притягнення винних до відповідальності після Другої світової війни», — наголосив Кориневич.
Він додав, що створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України є необхідним, «оскільки наразі не існує жодного міжнародного суду чи трибуналу, який міг би судити вище політичне та військове керівництво Росії за вчинення злочину агресії проти України».
Читайте також: Україна в ООН: Відчуття безкарності спонукає Росію на подальші порушення
За його словами, створення Спеціального трибуналу «не вплине на юрисдикцію МКС, а лише доповнить його важливу роботу.
«Створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України жодним чином не перешкоджатиме подальшому розслідуванню ситуації в Україні Міжнародним кримінальним судом. МКС розслідує ситуацію в Україні щодо заявлених злочинів геноциду, злочинів проти людяності, воєнних злочинів і залишається ключовим органом міжнародного кримінального правосуддя, з яким Україна активно співпрацює», — заявив Кориневич.
Як повідомляв Укрінформ, до третьої річниці повномасштабної війни РФ проти України делегація України спільно з делегаціями ЄС, Австрії, Нідерландів та Швеції провела у штаб-квартирі ООН експертний захід з питання притягнення Росії до міжнародно-правової відповідальності за злочини проти України.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий