TodayUA.com


Останні новини

Україна і Литва ніколи не визнають вкрадені Росією території

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Україна в Радбезі ООН розповіла, на яких умовах можливий мир з Росією

Март 27
04:19 2025


В. о. постпреда України при ООН Христина Гайовишин ознайомила членів Радбезу з позиціями української сторони, які мають бути враховані при досягненні будь-яких мирних домовленостей з Росією.

Як передає власкор Укрінформу у Нью-Йорку, про це вона сказала в середу на засіданні Ради Безпеки ООН.

Україна чітко окреслила свої три принципові позиції, зазначила Гайовишин. «По-перше, ми не визнаємо жодні тимчасово окуповані території України російськими. По-друге, ми не погодимося з жодним іноземним диктатом щодо структури, чисельності та інших характеристик Сил оборони України. По-третє, ми не приймемо ніяких обмежень суверенітету України, нашої внутрішньої і зовнішньої політики, у тому числі щодо вибору альянсів, до яких ми хотіли б приєднатися», – розповіла дипломатка.

За словами Гайовишин, Україна погодилася з пропозицією про негайне припинення вогню на 30 днів, проте «відмова Росії підтримати його є чітким доказом того, хто є перешкодою на шляху до миру».

Читайте також: Представниця США на Радбезі ООН розповіла про вбитих, поранених і депортованих українських дітей

Найважливішим аспектом будь-яких майбутніх мирних домовленостей є те, що тимчасове припинення вогню не переросте в заморожений конфлікт, підкреслила вона.

Нинішні зусилля з припинення вогню, досягнуті за підсумками консультацій в Ер-Ріяді 23–25 березня, є лише заходом, який має закласти основу для постійного миру, сказала Гайовишин.

За її словами, Україна і США домовилися про припинення вогню щодо енергетичних об’єктів, і воно «вступило в силу в той момент, коли було опубліковано відповідну заяву за підсумками українсько-американської зустрічі», тобто 25 березня.

Домовленість між Україною і США про припинення вогню в Чорному морі поширюється не тільки на цивільне судноплавство, а й на порти, додала вона.

«Ми вважаємо, що морська угода не поширюється на російські військові кораблі. Якщо російські військові кораблі, зосереджені в даний час у східній частині Чорного моря, увійдуть у наші територіальні води, Україна розцінить це як загрозу і скористається своїм правом на надійну оборону», – підкреслила представниця України.

Читайте також: Україні від початку повномасштабної війни загинув 12 881 цивільний, у березні Росія посилила обстріли — ООН

Вона зазначила, що Москва говорить про мир, але майже щодня завдає жорстоких ударів по густонаселених житлових районах великих українських міст.

Гайовишин докладно розповіла про російські атаки на Україну, починаючи з 1 березня.

«Для визначення того, чи серйозно Росія ставиться до миру, чи ж має намір обдурити Сполучені Штати і весь світ, важливо, аби будь-яка дипломатія з Москвою підкріплювалася санкціями, тиском і посиленою підтримкою України – щоб підштовхнути РФ до миру», – зазначила дипломатка.

Україна готова зробити необхідні кроки для досягнення миру якомога швидше разом зі США, Європою і всіма партнерами, додала вона.

«Однак, якщо РФ продовжить нападати на наш енергетичний сектор, ми відповімо», – наголосила Гайовишин. За її словами, якщо Росія маніпулюватиме новим режимом припинення вогню, «ми працюватимемо з нашими партнерами над посиленням тиску».

Вона зауважила, що для продовження боротьби з агресією Україні потрібна подальша міжнародна підтримка, у тому числі постачання зброї.

Як повідомляв Укрінформ, Рада Безпеки ООН обговорила в середу гуманітарну ситуацію в Україні у зв’язку з останніми російськими обстрілами.

Читайте також: Трамп припускає, що Росія може затягувати час з угодою про припинення вогню в Україні

У вівторок Білий дім опублікував заяву про підсумки переговорів американської та української делегацій в Ер-Ріяді (Саудівська Аравія). У ній йдеться, що Сполучені Штати й Україна домовилися про безпечне судноплавство, унеможливлення застосування сили й запобігання використанню комерційних суден у військових цілях у Чорному морі.

Також США й Україна домовилися розробити заходи щодо реалізації домовленостей між президентами Дональдом Трампом і Володимиром Зеленським про заборону ударів по енергетичних об’єктах Росії та України.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com