Робимо все, що пропонували партнери
«Президент Трамп та його команда в Саудівській Аравії запропонували безумовне припинення вогню. Україна це акцептувала, безумовно. Росія — ні. А далі ми чули сигнали в медіапросторі, що Росія начебто готова, навіть не маючи ніяких стосунків, навіть маючи війну. Ми в медіапросторі так само передали, хоч це не офіційні заяви,.. що ми готові до дзеркальних кроків. Росія не стріляла — ми не відповідали», — зазначив глава держави.
Він також нагадав, що президент США запропонував угоду про мінерали.
«Все, що було поза Конституцією України, ми прибрали, і ми одразу пішли на меморандум, який не йшов урозріз з нашим законодавством, і підписали. Президент Трамп і Сполучені Штати Америки сказали, що якщо одна із сторін не погодиться на повне припинення вогню і на інші додаткові кроки, які наближають сторони до закінчення війни, будуть сильні кроки вперед, включаючи санкційні тощо. Ми все це так і сприймаємо. Ми все робимо, що пропонували партнери. Тільки те, що суперечить нашому законодавству і Конституції, ми не можемо робити. І це зрозуміло, бо навіть боротьба за незалежність нашої держави, за наш суверенітет і за територіальну цілісність — це наше виживання. І тут ми абсолютно прямі і абсолютно прозорі», — наголосив Зеленський.
Президент зауважив, що наразі не бачить сильного тиску на Росію чи нових сильних санкційних пакетів, щоб примусити агресора до миру.
«Вважаємо, що при більшому тиску на Російську Федерацію ми зможемо наблизити наші сторони — дипломатичною мовою — до повного безумовного припинення вогню. Це крок номер один», — заявив Зеленський.
Читайте також: Мирні домовленості не можуть включати пункти, що суперечать Конституції України — Зеленський
Стосовно компромісів з боку України, глава держави зазначив, що готовність сісти за стіл переговорів з країною-терористом, яка вбила десятки тисяч українців, – це вже великий компроміс.
«Коли ми говоримо про … компроміси тощо, я вважаю, що на нас напали, у нас окупували територію, вбили тисячі, десятки тисяч людей… І те, що Україна готова сісти за стіл перемовин після ceasefire, після повного припинення вогню з терористами, які все це влаштували на нашій землі, — це великий компроміс», — заявив Зеленський.
Він підкреслив, що для України одним з найважливіших кроків є обмін у форматі «всіх на всіх» та повернення з Росії депортованих дітей.
«Нам треба повернути дітей. Це червона лінія — не забути дітей. Так, ми не збираємось забувати і наших громадян. Це, знов-таки, наша Конституція, права і обов’язки. Далі — ми хочемо зробити обмін всіх на всіх: військових, повернути цивільних, повернути журналістів. Перші окупації України були в 2014 році. Люди сидять майже 12 років за ґратами в Росії. Ми хочемо повернути людей додому. Ми хочемо повернути дітей батькам, дідусям, якщо їхні батьки загинули під час цієї війни. Ми не хочемо від цього відмовлятись, і це червона лінія. Кому вона заважає? Що тут неправильного?» — заявив Зеленський.
Читайте також: Якщо Росія готова до припинення вогню, то має зупиняти масовані удари — Зеленський
Як повідомлялося, 17 квітня українська й американська сторони підписали меморандум, який підтверджує спільне прагнення укласти взаємовигідну угоду про економічне партнерство між двома країнами. Безпосередньо угода ще потребує фіналізації та ратифікації парламентами обох країн.
Новий етап переговорів про надра розпочнеться у США 24 квітня, зараз опрацьовуються технічні питання та формулювання щодо роботи майбутнього інвестиційного фонду.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий