Українська й угорська делегації домовилися в Будапешті продовжувати діалог щодо прав нацменшин
Віцепремʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністр юстиції Ольга Стефанішина та заступник глави МЗС Угорщини і парламентський держсекретар Левенте Мадяр обговорили питання захисту прав національних спільнот та розвитку взаємного діалогу.
Про це повідомив Урядовий портал, передає Укрінформ.
Зазначається, що Стефанішина відзначила пріоритетність знаходження спільного рішення у питанні дотримання прав осіб, що належать до нацменшин (спільнот) для уряду України, а також важливість безпосереднього діалогу з Угорщиною та розвитку добросусідських відносин.
«Шлях України до Європейського Союзу є запорукою трансформацій нашої країни, і ми докладаємо максимальних зусиль для того, аби дотримуватись кожної літери та духу зобов’язань, пов’язаних із членством. Захист прав людини, дотримання прав національних меншин, забезпечення добросусідських відносин з нашими партнерами і сусідами для нас – не просто слова, це наша стратегічна ціль, наша політична мета, заради досягнення якої ми сьогодні тут», – підкреслила вона.
Урядовиця окремо подякувала за підтримку Угорщині, яка в перші години після повномасштабного вторгнення Росії забезпечила тимчасовий захист українців, які тікали від війни.
Читайте також: На кордоні України та Угорщини відкрили новий пункт пропуску
Під час консультацій сторони приділили основну увагу імплементації 11 пунктів, сформульованих угорським урядом стосовно забезпечення прав угорської національної меншини в Україні. Стефанішина відзначила, що напрацьований урядом проєкт Плану заходів щодо захисту прав осіб, які належать до нацменшин України, враховує усі з викладених Угорщиною пропозицій. Також вона зауважила, що Україна в односторонньому порядку вже надала пропозиції щодо врегулювання всього комплексу питань, охоплених 11 пунктами.
Віцепремʼєрка окремо відзначила, що в Україні створена необхідна інституційна основа для діалогу з національними меншинами з усіх питань, що становлять їх інтерес.
У межах консультацій українська сторона представила низку кроків, які на сьогодні вже здійснили українські уряд та парламент щодо врегулювання відповідних питань – зокрема йдеться про ухвалення парламентом у першому читанні проєкту Закону України «Про професійну освіту», а також розробку проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів щодо застосування мови в освітньому процесі», який наразі перебуває на розгляді Верховної Ради.
«Ми налаштовані продовжити двосторонній діалог з Угорщиною щодо питань, які стосуються дотримання прав угорської національної меншини в Україні, так само як і української національної меншини в Угорщині. Ми вважаємо, що це – стратегічний діалог, і він має бути зафіксований у конкретному плані», – наголосила Стефанішина.
Угорська делегація відзначила прогрес щодо врегулювання низки питань, які становлять спільний інтерес України та Угорщини.
Читайте також: Ольга Стефанішина відвідала українсько-угорську школу в Будапешті
«Сьогодні ми домовились, що будемо інтенсивно продовжувати наш діалог. 12 травня фахівці з України та Угорщини знову зустрінуться і продовжать працювати над питаннями, які ми обговорили сьогодні», – наголосив Мадяр.
Учасники погодилися, що сьогоднішня зустріч має надати нову динаміку двосторонньому діалогу. Було зафіксовано, що наступний раунд консультацій на рівні експертів щодо 11 рекомендацій, запропонованих Угорщиною, відбудеться в місті Ужгород, Україна, 12 травня 2025 року.
Окремо сторони погодилися з необхідністю того, аби діалог між Україною та Угорщиною відбувався на регулярній основі.
Як повідомлялося, 29 квітня віцепрем’єр-міністерка Ольга Стефанішина прибула з робочим візитом до Угорщини.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий