Штати в Радбезі ООН звинуватили Росію в цинічному порушенні санкційного режиму щодо КНДР
Як передає власний кореспондент Укрінформу, про це на засіданні Радбезу в середу заявила в. о. постпреда США при ООН Дороті Ші.
Вона нагадала, що рік тому «Росія за мовчазної підтримки Китаю» наклала вето на продовження мандату групи експертів з моніторингу виконання санкцій проти КНДР, «позбавивши всі держави-члени ООН важливої, об’єктивної інформації».
Проте незалежні та авторитетні експерти з таких організацій, як Центр відкритих джерел, продовжують розслідувати й надавати інформацію про порушення резолюцій стосовно КНДР, зазначила Ші. Вона подякувала цим організаціям за «систематичне вивчення сотень супутникових знімків і створення інноваційних тривимірних моделей суден, контейнерів і боєприпасів для підрахунку артилерійських снарядів, ракет та інших боєприпасів на мільярди доларів, які Росія продовжує імпортувати з КНДР, порушуючи санкції Ради Безпеки».
Крім того, Північна Корея продовжує зухвало порушувати резолюції РБ, експортуючи вугілля та залізну руду до Китаю, додала вона.
«Росія цинічно перешкоджає роботі Ради Безпеки з імплементації санкцій щодо КНДР, намагаючись уникнути звинувачень у власних порушеннях», – наголосила дипломатка.
За її словами, РБ має розглянути ці кричущі порушення резолюцій, попри спротив Росії та Китаю.
Ші розповіла, що з вересня 2023 року Північна Корея передала Росії понад 24 тис. контейнерів з боєприпасами та понад 100 балістичних ракет для використання проти України.
Читайте також: Росія в обмін на військову допомогу передала Північній Кореї мільйон барелів нафти — BBC
Вона підкреслила, що ці поставки є грубим порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН, які забороняють отримання або надання зброї, військової допомоги та пов’язаних матеріалів з боку КНДР.
«КНДР і Росія грубо порушують ці резолюції в обох напрямках», – сказала в. о. постпреда.
Вона підкреслила, що всі резолюції щодо КНДР залишаються чинними, попри спроби Росії та Китаю заблокувати поновлення роботи групи експертів з моніторингу.
За її словами, США готові внести до санкційного списку конкретні судна, які задіяні в порушенні санкцій проти КНДР.
У середу відбулося засідання Ради Безпеки ООН, на якому розглядалися питання щодо нерозповсюдження ядерної зброї та ситуації в Північній Кореї.
Читайте також: Північна Корея постачає Росії ракети попри санкції — NYT
США вдалися від відвертої критики Росії вперше за кілька місяців після зміни курсу адміністрації президента Дональда Трампа. Остання, доволі м’яка, критика в Радбезі від США на адресу Москви пролунала 28 лютого, коли ексзаступник постпреда Роберт Вуд звинуватив її в створенні гуманітарних криз, зокрема в Україні.
Як повідомляв Укрінформ, торік Росія наклала вето в Раді Безпеки ООН під час голосування за резолюцію щодо продовження мандату групи експертів, які здійснюють моніторинг за дотриманням санкцій проти Північної Кореї. РФ стала єдиною країною в Радбезі, яка проголосувала проти цього рішення. Китай утримався, решта 13 членів висловилися «за».
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий