TodayUA.com


Останні новини

Стефанчук обговорив із тимчасовою повіреною у справах США в Україні імплементацію угоди про надра

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

«Батьківщина» ще не ухвалила рішення щодо підтримки у Раді угоди про надра

Май 08
08:44 2025


Фракція «Батьківщина» провела консультації з експертами з міжнародного права, урядовцями та українською переговорною групою щодо угоди про надра і найближчим часом вирішить, чи підтримуватиме її ратифікацію у Верховній Раді.

Про це у коментарі Укрінформу повідомив народний депутат з фракції «Батьківщина» Михайло Цимбалюк.

«Фракція «Батьківщина» провела декілька засідань експертних рад, де були запрошені наші експерти з питань міжнародного права та економічних питань. Також вчора ми мали кількагодинну зустріч з урядовою переговорною групою, яка була у Вашингтоні на чолі з Юлією Свириденко. Ми задавали конкретні питання стосовно угоди, як основної, яка ратифікується, так і щодо тих двох (додаткових — ред.) угод. Про них багато говорять і ніхто не бачив. Їх ще немає, вони тільки обговорюються», — зазначив Цимбалюк.

За його словами, політичне рішення щодо голосування депутатами фракції «Батьківщина» може ухвалено увечері 7 травня або напередодні самого голосування за угоду в парламенті 8 травня.

«Я думаю, що ми найближчим часом на засіданні фракції або сьогодні ввечері, або завтра вранці ухвалимо остаточне рішення. На мою думку, ми задоволені тими відповідями, які нас турбували. Швидше за все, так, ми будемо підтримувати (ратифікацію угоди про надра — ред.). Але, ще раз підкреслюю, політичне рішення ще буде ухвалювати фракція на своєму засіданні», — додав депутат.

Він також підтвердив, що представники Кабміну не виходили до народних депутатів із комунікацією щодо угоди про надра до її підписання з американською стороною.

«Звичайно. Не вийшло. Були такі зауваження, але дивлячись на умови воєнного стану, ми вважаємо, що важливо, що тепер прийшли урядовці і розповіли багато деталей. Зокрема, в яких умовах проходила дискусія. Ну і давайте будемо реалістами. Згадаємо першу версію тексту угоди, яка оприлюднювалась у ЗМІ. Перша версія і підписана — дві великі різниці на користь України. Слід віддати належне переговорній групі. А те, що не радилися з парламентом, мабуть, це вина самого парламенту, якщо він таким чином втрачає суб’єктність. Тут інтереси держави ми ставимо вище, ніж ці речі, про які говорять багато народних депутатів», — заявив Цимбалюк.

Читайте також: Комітет ВР вніс редакційні зміни у законопроєкт про ратифікацію угоди щодо надр — депутат

Парламентарій підкреслив, що на зустрічі з урядовцями у народних депутатів було чимало запитань, а також зауважень до угоди про надра. Проте вони, за словами Цимбалюка, не є настільки суттєвими, щоб не голосувати угоду під куполом.

«Зауваження є. Ми ставили питання, звичайно. Вони викладені в наших пропозиціях. Питання стосувалися, наприклад, ратифікації. За міжнародним правом ратифікувати угоду мають два національних парламенти, адже ратифікація будь-якої угоди повинна бути двосторонньою. Чому Україні пропонується ратифікувати, а Сполученим Штатам — ні? Також є ряд питань стосовно створення майбутнього фонду (відбудови — ред.): хто буде управляти та як саме він буде створюватись? урядовці нам дали попередні відповіді, ми їм дали свої поради», — додав Цимбалюк.

Він наголосив, що нардепам ще слід узгодити багато технічних моментів щодо голосування за угоду про надра.

«Але політично ми розуміємо, що її голосувати потрібно. Адже це відкрило шлях до відновлення поставок зброї, обміну розвідінформацією. Тобто політично Україна в такому становищі, що цю угоду потрібно підписувати», — додав депутат.

Своєю чергою народний депутат від «Батьківщини» Андрій Пузійчук висловив переконання, що фракція підтримає ратифікацію угоди у Верховній Раді.

Читайте також: Трамп хоче, щоб угода про надра стала «важелем впливу» на Росію — міністр фінансів США

«Фракція буде голосувати», — прокоментував Пузійчук.

Як повідомляв Укрінформ, Україна та США 30 квітня підписали угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови.

Угода передбачає створення спільно зі США Інвестиційного фонду з відбудови України, який залучатиме глобальні інвестиції в Україну.

Кабінет міністрів 1 травня зареєстрував у Верховній Ваді проєкт закону «Про ратифікацію Угоди між урядом України та урядом Сполучених Штатів Америки про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови».

6 травня Комітет із питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва рекомендував Верховній Раді ратифікувати Угоду про створення інвестиційного фонду між Україною та США.

Фото: Facebook/Батьківщина Львівщини

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com