У Женеві почалася друга частина переговорів між США і Китаєм
Американсько-китайські переговори по розрядці торгового протистояння поновилися в Женеві.
Про це повідомляє Reuters
«Високопоставлені чиновники США і Китаю знову зустрілися в неділю в Женеві, щоб відновити переговори на вихідних, спрямовані на охолодження торгової війни, яка загрожує завдати серйозної шкоди світовій економіці», – пише агентство, посилаючись на два обізнаних з ситуацією джерела.
Переговорні групи зустрічаються на закритій віллі посла ООН, яка має власний парк з видом на Женевське озеро в зеленому передмісті Кельна.
Нагадаємо:
Як повідомлялося, переговори між США і КНР розпочалися 11 травня.
Як пише Reuters, віце-прем’єр-міністр Китаю Хе Ліфенг близько восьми годин зустрічався в суботу з міністром фінансів США Скоттом Бессентом і торговим представником США Джеймісоном Гріром, що стало їхньою першою зустріччю віч-на-віч з того часу, як дві найбільші економіки світу запровадили тарифи.
Сьогодні президент США Дональд Трамп заявив про досягнення «великого прогресу» у відносинах з Китаєм після першого дня переговорів у Женеві.
«Дуже гарна зустріч сьогодні з Китаєм у Швейцарії. Багато чого обговорили, багато про що домовилися. Повне перезавантаження було досягнуто в дружній, але конструктивній манері. Досягнуто великого прогресу!», – написав Трамп у своїй соцмережі Truth Social.
Трамп додав, що Штати хочуть бачити «відкриття Китаю для американського бізнесу» в інтересах обох країн.
Водночас, зазначає видання АР, Трамп не надав жодних подробиць щодо першого дня перемовин у Женеві, а офіційні особи Білого дому також надали мало інформації під час та після першого дня переговорів. публікації додають, що повідомлення Трампа з’явилось після того, як посадовець повідомив AP, що перемовини продовжаться в неділю.
АР додає, що переговори першого дня були «оповиті таємницею», і жодна зі сторін не давала коментарів журналістам після завершення переговорів у суботу.
«Якщо не враховувати оцінку Трампа, перспективи значного прориву здавалися туманними на початку переговорів.
Проте є надія, що дві країни скоротять величезні тарифи, які вони накладали на товари одна одної, що полегшить світові фінансові ринки і компанії по обидва боки Тихого океану, які залежать від торгівлі між США і Китаєм».
Також прогнозувалося, що нестабільна ситуація напередодні женевських переговорів підкреслила глибоку недовіру і розбіжності в стилях переговорів між командою Трампа і Китаєм, що може призвести до затяжних і сповнених ризиків дискусій.
За даними Reuters, Трамп наполягав на прямих переговорах з президентом Китаю Сі Цзіньпіном. Але Китай відкинув цю ідею як таку, що не відповідає його традиційному підходу: опрацювати деталі, перш ніж лідери підпишуть будь-яку угоду, зазначає агентство.
Китай вирішив висунути на посаду віце-прем’єра і довірену особу Сі Хе Ліфена, чий безпосередній попередник уклав «першу фазу» торговельної угоди зі США у 2019 році. Це дозволило задовольнити вимоги Вашингтона щодо предметних переговорів з високопосадовцем, який має прямий доступ до Сі.
let facebook_loaded = false; function loadFacebook(){ facebook_loaded = true; (function(d, s, id) {var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];if (d.getElementById(id)) return;js = d.createElement(s); js.id = id;js.src = "https://connect.facebook.net/uk_UA/sdk.js#xfbml=1&version=v19.0&appId=166620513397294";fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, "script", "facebook-jssdk")); } /*document.addEventListener('DOMContentLoaded', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });*/ document.addEventListener('scroll', function(){ if (facebook_loaded) return; loadFacebook(); });
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий