у «Слузі народу» заявляють, що треба судити й Лукашенка та Кім Чен Ина
Українська сторона наполягає, щоби всі судові процеси проти осіб, винних у злочині агресії, були публічними.
Про це повідомила заступниця голови парламентської фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук у телееетері, передає Укрінформ.
«Усі судові процеси (проти осіб, відповідальних за злочин агресії проти України — ред.), сама підготовка обвинувачення, вона точно буде. І Україна наполягає, щоб це був публічний процес, щоб всі чули, щоби весь світ чув, як готувався, злочин агресії, як він впроваджувався», — зазначила Кравчук.
Кравчук зауважила, що на лаві підсудних прагнуть побачити до 20 осіб, винних у злочині агресії. Зокрема, йдеться про політичне і військове керівництво Російської Федерації, а також про посадовців із країн, які допомагали у скоєнні цього злочину.
«Оскільки прописано, що це злочин агресії проти України, то цілком вірогідно, що притягнути, зрештою, можуть до відповідальності й Лукашенка. Адже Білорусь надала свою територію для повномасштабного вторгнення у 2022 році, а також свою інфраструктуру, аеродроми, з яких злітали російські літаки, потім бомбили Україну», — зазначила Кравчук.
Депутатка також наголосила, що функціональний державний імунітет, яким зазвичай користуються президент, прем’єр-міністр та очільник МЗС у державах, не стане перепоною для проведення спецтрибуналу.
«Трибунал абсолютно точно має і повинен розпочати розслідування по всіх керівниках держав. Мабуть, найскладніше буде з Кім Чен Ином, бо війська Північної Кореї брали участь у війні на території Курської області і, зрозуміло, що це була оборонна операція України, тож це — трохи складніший процес. Фактично генеральний прокурор України має подати до трибуналу певну заявку, кого розслідувати. Я впевнена, що і по Путіну, і по Лукашенку такі процедури почнуться і буде розслідування», — сказала вона.
Кравчук зауважила, що вироки трибуналу будуть не від імені України, йдеться про міжнародне правосуддя, вироки під час якого матимуть міжнародну силу.
Депутатка нагадала, що Міжнародний кримінальний суд, розташований в Гаазі, не може судити нікого за злочин агресії. Спецтрибунал має перекрити цю прогалину в міжнародному праві. За її словами, підготовчі процедури мають відбутися цього року, і цілком вірогідно що у 2026 році трибунал уже запрацює, «принаймні уже почнеться відбір прокурорів і суддів». Посадовиця підкреслила, що статут спецтрибуналу дозволить судити злочинців навіть за їхньої відсутності.
Читайте також: План створення спецтрибуналу для РФ свідчить про прогрес на шляху до відповідальності — екссуддя МКС
Як повідомляв Укрінформ, висока представниця ЄС Кая Каллас заявила, що спецтрибунал щодо злочину агресії Росії проти України може запрацювати вже у 2026 році.
У Львові, де 9 травня в День Європи зібралися делегації 35 європейських країн (міністри закордонних справ, лідери України і Ради Європи), підписано заяву щодо створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.
У ній міністри закордонних справ та інші представники держав-учасниць Коаліції зі створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України привітали завершення технічної роботи над проєктами необхідних для цього правових інструментів.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий